Evde Çalışarak KPSS’ye Hazırlanmak

0

Evde KPSS Nasıl Çalışılır ? Evde Çalışarak KPSS’ye Hazırlanmak

KPSS sınavı devlette çalışmak isteyenlerin önündeki en büyük sınav.Peki bu sınav için dershaneye gitmek,özel ders almak şart mı?Tabii ki hayır.Sınava evde çalışmak isteyen arkadaşlarımız varsa bu yazı onlar için.Konuzuma gelecek olursak 5 madde ile evde nasıl KPSS çalışılır ipucu vermek istiyoruz.Hazırsak Evde KPSS Çalışmak yazımıza geçelim.

Evde KPSS Çalışmak

Hedef Koyun,Odaklanın ve Vazgeçmeyin

Öncelikle bu sınavdan ne almanız gerekiyorsa daha üstünü hedef koyun ve onun için çalışın.Sizi ders çalışmaktan uzaklastıracak şeylerle ilgiyi kesin tamamen sınava odaklanın.En önemlisi ise hedefinize sadık kalın ne olursa olsun asla ama asla vazgeçmeyin.

Planlı Çalışın ve Anlamadıklarınıza Yönelin

Verimli ders çalışmak diyince akla ilk gelen tabii ki programlı çalışmak.Aslında dershanenin yaptığıda bu sizi bir disipline ve programa sokmak.Evde çalısacak arkadaşlar için en önemli şey ders planıdır.Size uygun en verim alabileceğiniz bir ders programı hazırlayın ve ona mutlaka uyun.Bildiğiniz konuları tekrar amaçlı kullanın eğer puan olarak artış istiyorsanız bilmediğiniz konulara yönelmelisiniz.

Kaynak Kullanımı

Artık dershane olmasa da internet üzerinden bir çok ders anlatımları mevcut.Düzenli bir şekilde anlatım yapan kanalları takip edin.Kitap konusunda ise konu anlatımlı soru çözümlü kitabınız mutlaka olsun ilk önce konu anlatımına bakıp ondan sorun çözümlü soruları geçersiniz çözemediğiniz soruların ise çözümü olacağı için pekiştirme katsayınız artar.

Bol Bol Soru Çözün

Konu anlatımını kavradıktan sonra konu hakkında bol bol soru çözün.Bir konudan çok fazla soru çeşidi gelebilir bu soru çeşitlerini kavrayabilmek için bu çeşitlerin hepsini görmeniz gerekiyor bu da bol bol soru çözmekten geçiyor.

Yardım Alın

Sizin iyi olmadığınız derslerde iyi olan , daha önce KPSS’de iyi derece yapmış tanıdıklarınızdan yardım alın.Bu yardım sadece ders olarak değil tecrübe olarak da olsun.Soru sormaktan çekinmeyin size yardım etmek isteyen tanıdıklarınızla iletişim halinde kalın.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.