Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Doğal Cilt Bakım Önerileri

0

Günümüzde yalnız kadınlar değil aynı zamanda erkekler de görünüşlerine oldukça önem vermektedirler. Bu sebeple de pek çok kişi cilt bakımı gibi konularda güzellik salonlarına gereksiz paralar harcayarak güzelliklerini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Fakat özellikle yüz bakımı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt için büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır? İşte evinizden çıkmadan, doğal malzemeler ile yapabileceğiniz etkili cilt bakım önerileri..

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakım Önerileri

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Evde kendi yapabileceğiniz doğal karışımlarla siz de parlak ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu konunun uzmanlarının sizler için verdiği tavsiyeler ışığında bu yazımızda evde cilt bakımı nasıl yapılır, maske ve kür tarifleriyle sizlere doğal güzelliğin yollarını göstereceğiz.

Evde Cilt Bakımı : Cildin Temizlenmesi

Gerek makyaj yapmadan önce gerekse cilt bakımı yaparken ilk önce yapılması gereken cildin temizlenmesidir. Yüz bakımından önce yüzünüzü bol suyla, zeytinyağlı sabunla, yüz temizleme jeliyle ve ya mineralli su ile güzelce yıkadıktan sonra yüz bakımı işlemine geçebilirsiniz. Cildiniz ihtiyaç duyduğu nemi aldıktan sonra hem daha parlak görünecek hem de daha sağlıklı nemli bir cilde sahip olacaksınız.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Doğal Cilt Bakım Önerileri
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Doğal Cilt Bakım Önerileri

Yüz temizlemenin alternatif bir yöntemi olarak salatalık ile temizleme tekniğini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir salatalığı kabuğunu soymadan rendeledikten sonra suda kaynatarak püre haline gelen salatalığı süzmek. Ardından soğumasını bekleyin ve 1 kaşık sıcak süt ve yaklaşık 25 gram badem yağı ekleyin. Malzemeleri karıştırın ve sabah akşam yüzünüzü temizlemek için kullanın.

Yüz temizlendikten sonraki işlem is toniklemedir. Yüz tonikleri cildinizde tıkanmış gözenekleri açarak daha parlak bir görünüm kazandırır. Devamlı kullanımda ise cildinizdeki değişimi kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Toniğe alternatif olarak ise gül suyu kullanabilirsiniz. Her ikisini de pamuk yardımıyla yüzünüze sürü ve kısa sürede farkı kendiniz görün.

Doğal Cilt Bakım Önerileri 2021
Doğal Cilt Bakım Önerileri 2021

Nemlendirici Kullanın

Cildin temiz olması kadar önemli olan bir şey ise cildin nemli olmasıdır. Kuru cilt solgun ve nahoş bir görüntüye sahiptir. Bu sebeple de cildin ihtiyaç duyduğu nemi nemlendirici kremler ile sağlayabilirsiniz. Nemlendirici kremler aynı zamanda cildinizle makyaj malzemeleri arasında bir katman oluşturarak malzemelerin cildinize zarar vermesinin de önüne geçmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz ön işlemleri tamamladıktan sonra yapacağınız makyajın hem cilde bir zararı olmaz hem de daha kolay temizlenir. Temizleme ve nemlendirmeden sonra yapacağınız şey ise maskedir.

Bunun için evde yapabileceğiniz maskeler vardır. Bunlara örnek olarak avokado, yeşil kil maskeleri söylenebilir. Doğal maskelerle kısa sürede istediğiniz göz alıcı cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca yalnızca yüzünüz değil tüm vücudunuz için olan vücut yağları ile de cildinizin tamamını nemlendirebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.