Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

0

Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Evlerde kaldığımız bu zor dönemlerde güzellik salonlarının kapanması ile birlikte cildimizin temizlenmeye ihtiyaç duyuyor. Peki evlerimizde cilt bakımı ve  cildimizi temizleyebilir miyiz? Evde cilt temizleme nasıl yapılır? Etkili cilt temizliği için ne yapılmalı? Gibi sorularınızın yanıtı bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar.

Etkili Cilt Temizliği İçin Ne Yapılmalı?

Cildimizin parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilmesi için ve cilt problemlerinin önüne geçebilmemiz için derinlemesine temizlik şarttır. Bu temizleme işlemleri için doğal karışımlar öneriyoruz. Çünkü doğal karışımlar hem cildinizi temizlerken hem de parlaklık vererek canlı gözükmesini sağlamaktadır.

Biz kadınlar parlak, pürüzsüz ve canlı ciltler isteriz. Bunlara sahip olmanın tek yolu güzel ve sağlıklı ürünler ile cildinizi temizlemekten geçmektedir. Biz ne kadar doğal karışımları önersek de sizler yine de yüz temizleme jelleri-suları kullanacaksınız. Ama bunları yapmayın onlar ne kadar cildinizi temizliyormuş gibi gözükse de cildinizin alt katmanına zarar vererek çukurluklar oluşmasına neden olmaktadır.

evde cilt temizliği nasıl yapılır (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
evde cilt temizliği nasıl yapılır (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

Cildinizin parlak ve sağlıklı gözükmesi için kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durarak, evde kendinizin hazırlamış olduğu içinde vücudumuzu temizlemek ve onarmaya yardımcı olacak maddeleri içeren sağlıklı karışımları kullanmanızı öneririz. Birazdan size anlatacağımız adımları düzenli bir şekilde kullandığınız zaman hem cildinizi temizleyeceksiniz hem de yaşlanmanızı ve yüzünüzde oluşacak olan kırışıklıkları geciktireceğine emin olabilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru ve düzenli bir şekilde uygularsanız eğer kısa süre farkı anlayabilirsiniz.

evde cilt bakımı nasıl yapılır
Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Limon ile Cilt Temizleme

Limon içerisinde bulundurduğu yüksek asit sayesinde cilt temizleme de en iyi besinlerden biridir. İçinde ki asit sayesinde yüzümüzde oluşan yağ ve kirleri kırarak yok ederken cildin yağ dengesini düzenleyerek, cildin yağlanması dengeye girmiş oluyor. Limon hücre yenilemede ve yüzümüzdeki ölü derileri yok etmede bir numaralıdır. Eğer siyah noktalarınızdan da şikayetçiyseniz eğer limon, siyah noktaları yok etmede en iyi çözümlerden biridir. Peki limon ile yüzümüzü nasıl temizlemeliyiz? Hemen anlatıyoruz;

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

Taze sıkmış olduğunuz limonu yüzünüze ve boynunuza eşit gelecek bir şekilde sürüyorsunuz. 10-12 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra, yüzünüzü ılık su ile güzelce yıkıyorsunuz. Daha sonra cildinizi nemlendirmek için salatalık koyarak cildinizi güzelce nemlendiriyorsunuz.

limon ile cilt temizleme nasıl yapılır?(Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
limon ile cilt temizleme nasıl yapılır? (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

Bal İle Cilt Temizleme

Cildimizin en çok ihtiyaç duydu şeylerden biri de nemdir. Peki biz bu nemi doğal bir şekilde cildimize nasıl sağlarız diyorsanız? Aslında çok basit. Cildimiz ihtiyaç duyduğu nemi bal sayesinde karşılayabilir. Bal hem cildimizin nemini karşılarken bir de cildimizde oluşan siyah noktalar ile savaşmaktadır. Bal, içinde bulundurduğu toksinler sayesinde cildimize yumuşaklık ve esneklik katmaktadır. Bal maskesini cildimize uygulamak çok basittir. Peki Bal maskesi cilde nasıl uygulanır?

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

İlk önce yüzümüzün her yerine bala hiçbir şey karıştırmadan direk uyguluyoruz. Daha sonra kurumasını bekleyerek, ılık suyun eşliğinde cildimizi yıkıyoruz. Sizler bu yöntemi cildinize göre uygulayabilirsiniz. Ama benim size önerim bu maskeyi cildinize 3 günde bir uygulamanızdan yana.

bal ile cilt temizleme nasıl yapılır (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
bal ile cilt temizleme nasıl yapılır (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

Karbonat ile Cilt Temizleme

Cildimizin PH değerini dengelemekte üstüne olmayan tek doğal ürün karbonat diyebiliriz. Cildimizde oluşan sivilce, leke, siyah nokta gibi her türlü cilt problemlerin önüne geçmektedir. Karbonat cildimizi temizlerken aynı zamanda cildimizdeki ölü derileri ve kirleri de yok etmektedir. Peki karbonat ile cilt nasıl temizlenir? Diyorsanız hemen anlatıyoruz.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

2 çay kaşığı karbonat ile 2 çay kaşığı limon suyunu bir kaba ekleyerek güzelce karıştırarak macun kıvamına getiriyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz bu macunu cildimize güzelce sürüyoruz. Yaklaşım 3-4 dakika beklettikten sonra cildimizi ılık su yardımı ile duruluyoruz. Bu karışımı cildimize haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

karbonat ile cilt temizleme nasıl yapılır? (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
karbonat ile cilt temizleme nasıl yapılır? (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

Ceviz İle Cilt Temizleme

Vücut sağlımız için her alan da önemli olan ceviz bu sefer cildimiz için çok yararlı. Eğer sizlerin cildi de kuru, mat, solgun ve cansız gözüküyorsa kesinlikle bunu yöntemi kullanmalısınız. Cevizle cildinizi temizlerseniz eğer yüzünüzdeki ölü derilerden de kurtulmuş olursunuz. Peki cevizi cildime nasıl uygularım diyorsanız, çok basit. Hemen anlatıyoruz.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

4 çay kaşığı toz ceviz ile 4 tatlı kaşığı yağsız bir yoğurdu bir kaseye alarak güzelce karıştırıyorsunuz. Daha sonra karışım haline getirdiğiniz ürünleri cildimize güzelce uyguluyoruz. Uyguladığımız maske cildimizde kuruduktan sonra yavaşça maskeyi soyuyoruz. Kalanları ise ılık su yardımı ile güzelce temizliyoruz. Bu karışımı hafta 1 ya da 2 kez cildinize uygulayabilirsiniz.

ceviz ile cilt temizliği nasıl yapılır?(Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
ceviz ile cilt temizliği nasıl yapılır? (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

Bu söylediğimiz doğal yöntemleri kullanarak cildinizi daha sağlıklı ve daha parlak hale getirebilirsiniz. Cilt temizleme malzemelerine hem o kadar para vererek hem de cildinize zarar vermeden cildinizi çok güzel hale getirebilirsiniz.

Şunu sakına unutmayın eğer saydığımız malzemeler arasında herhangi birine alerjisi olan varsa asla cildinize uygulamayın. Ve cildiniz herhangi birine tepki verirse yanma, kaşınma veya kızarıklık gibi hemen cildinizi yıkayarak, doktorunuza gidin. Çünkü sağlığınız her şeyden daha önemli. Cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi için https://guzelfikir.com/guzellik/cilt-bakimi/ adresine giderek cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ve ayrıca Pinterest hesabımızdan daha çok fikir sahibi olabilirsiniz. Daha fazla fikir sahibi olmak için; https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/

cilt temizliği nasıl yapılır evde (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)
cilt temizliği nasıl yapılır evde (Evde Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.