Evde Çok Sıkılıyorum Ne Yapmalıyım Diyenlere Tavsiyeler

0

Evde Çok Sıkılıyorum Ne Yapmalıyım Diyenlere Tavsiyeler

Evde Çok Sıkılıyorum Diyenlere Müjde! İşte Evde Yapılacak Aktiviteler

Evde çok sıkılıyorum diyip hep aynı şeyleri yapanlar, zamanının çoğunu evde geçirenler bir süre sonra artık bunaldım diyerek şikayetlere başlar. Elbette haklılar, ev içerisinde zaman geçirmek başta çok güzel görünse de zamanla monoton bir hale dönmektedir. Siz de gününüzün çoğunu evde geçiriyor ve kendinize evde yapılacak aktiviteler arıyorsanız, sizler için buradayız. Araştırdık ve can sıkıntınızı giderecek o aktiviteleri buraya getirdik. Hazırsanız, evde çok sıkılıyorum diyenler için tavsiyelere başlayalım o zaman…

Evde Çok Sıkılıyorum Diyenlere Tavsiyeler

  1. Yapboz Yapın.

Yapboz yapmak bazı insanlar tarafından sıkıcı bulunsa da aslında son derece keyif veren bir aktivitedir. Başlangıçta küçük parçalı olanlardan başlayarak size keyif verip vermediğini deneyebilirsiniz. Yapboz yapmak, görsel zekayı geliştirme açısından son derece faydalıdır. Eğer yapbozdan keyif almaya başladıysanız 1000 parçalık olanları alabilirsiniz. Hatta bundan daha da iyisini söyleyelim; yaptığınız yapbozları çerçeveleterek kendinizi bir sanatçı gibi hissedebilirsiniz.

  1. Karaoke Yaparak Eğlenin.

Şarkı söylemeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyorsanız, neden kendinize bir karaoke seti almıyorsunuz? Sevdiğiniz şarkıları söyleyerek ruhunuzu müzikle besleyebilirsiniz. Müziğin o eşsiz hissini sevmeyen kim var ki? Üstelik arkadaşlarınızı veya sevdiklerinizi çağırarak karaoke gecesi düzenleyebilirsiniz de. Bu evde yapılacak aktiviteler içerisinde en popüler seçenektir ve son derece keyiflidir.

  1. Takı Tasarlayın.

Kendi takılarınızı yapmaya ne dersiniz? Birkaç boncuk, taş ve ekipman ile kendi takılarınızı yapabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Üstelik kendiniz takı takmayı sevmiyorsanız bunu sevdiklerinize hediye edebilir veya internet üzerinden satışını bile yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinize internet üzerinden basit bir takı tasarımı seçin ve malzemeleri tedarik edin. Eğer başarılı bir tasarım sağlarsanız, devam ederek harika takıların tasarımına imza atabilirsiniz.

  1. Sinema Gecesi Düzenleyin.

Sevdiklerinizle sinema gecesi düzenlemeye ne dersiniz? Film izlemeyi sevmeyen kimse yoktur, en sevdiğiniz filmin CD’sini alarak evinizde sinema gecesi düzenleyebilirsiniz. Birbirinden farklı cips, patlamış mısır ve içeceklerle de misafirlerinizi keyiflendirebilirsiniz. Işıkları ve telefonları kapatın, sonra sinema keyfini evinizde yaşayın. Yalnız yaşıyor ve pek arkadaş sahibi değilseniz, bunu kendiniz için de ayarlayabilirsiniz. Evde yapılacak aktiviteler için kalabalık bir grup olmasına gerek yok.

  1. Kendi Blogunuzu Açın.

Günümüzde bloggerlık kavramı daha çok kazanç kapısı olarak görünse de bunu keyif için de yapabilirsiniz. İnsanlarla konuşmak, bilgilerinizi onlara aktarmak sizin için keyifli bir aktivite ise neden bir blog sahibi olmuyorsunuz? Yemek yapmayı seviyorsanız tariflerinizi yayınlayabilir, geziler ve oteller hakkında bilgiliyseniz gördüğünüz yerleri anlatabilirsiniz veya sadece günlük yaşamanızı anlatarak günlük olarak bile kullanabilirsiniz. Bunlar sadece hayallerinizle sınırlı. İnternette her alanla ilgilenen insanlar için yer vardır. Durmayın siz de yerinizi alın. Üstelik bu işten bir süre sonra kazanç bile sağlayabilirsiniz.

  1. Örgü Örerek Hayallerinizi İplere Dökün.

Örgü örmek, teyze işi gibi görünse de hiç de alakası olan bir durum değildir. Hiç bilginiz dahi olmasa internet sayesinde sıfırdan örgü örmeyi öğrenebilirsiniz. Eğer el işlerinden hoşlanıyorsanız bu fikri mutlaka değerlendirin. Şöyle bir düşünün istediğiniz renk ve desenlerde kazaklar yapabilirsiniz. Bunları kendiniz veya sevdikleriniz için özel olarak tasarlayabilirsiniz. Hobi olarak yaptığınız bu iş hem sizi hem de sevdiklerinizi mutlu edecek giysilere dönüşebilir.

  1. Güzellik Seansları Düzenleyin.

Kendinize bir gün ayarlayarak sadece vücudunuza özen gösterebilir ve kendinizi şımartabilirsiniz. Örneğin; küvetinizi köpüklerle ve güzel kokularla doldurarak yüzünüze yaptığınız maskelerin kurumasını bekleyebilirsiniz veya yeni makyaj ve tırnak bakım teknikleri deneyebilirsiniz. Evde yapılacak aktiviteler tamamen sizin kendinizi iyi hissetmenize dayalı olduğuna göre, güzellik seanslarınız da sizin için son derece keyifli bir aktivite olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.