Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri ve Öneriler 2021

0

Günlük yapılan bir makyajda sadece gözleri öne çıkararak dahi hoş bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Göz makyajında ise kirpiklerin önemi büyüktür. Kirpiklere yapılacak olan etkili dokunuşlarla istenen sonuç kolayca elde edilebilir. Seyrek ya da kısa kirpiklere sahipseniz evde uygulayacağınız birkaç yöntemle bu sorunu çözmek mümkün olacaktır. Bu yazımızda evde kirpik uzatma yöntemleri ve öneriler bulabilirsiniz.

Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri ve Öneriler 2021

Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri ve Öneriler 2021
Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri ve Öneriler 2021

Doğal Yağlar İle Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpilere yapılacak doğru bir bakım daha hacimli ve uzun kirpiklere giden yoldaki ilk adımdır. Bu bakımı yapabilmek için piyasada bulunan birçok ürünün yanın da çeşitli doğal ürünler de mevcuttur. Hint yağı bunlardan sadece bir tanesidir.

doğal yağlar ile evde kirpik uzatma
doğal yağlar ile evde kirpik uzatma

Hint yağı ile yapılacak basit bir uygulamayla kirpikler kökten beslenerek zamanla uzayacaktır. Yapmanız gereken ilk şey %100 doğal olduğundan emin olduğunuz bir Hint yağı bulmaktır. Sonrasında kirpik yapınıza uygun bir fırça edinin ve maskara sürer gibi kökten uca doğru sürün. İşlemi makyajdan arındırılmış temiz kirpiklere sürmek gerekir. Bu işlem her gece uygulanabilir.

Yaklaşık 4 haftadan sonra gözle görülür bir sonuç elde etmek mümkündür. Hint yağının yanı sıra zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı da aynı kullanım şekliyle kirpiklere uygulanabilir. Bu yağlara eczaneden temin edilebilecek E vitamini de eklenerek etki derecesi artırılabilir.

Kirpiklere Mucizevi Dokunuş Alovera

Alovera bitkisinin insan cildine sayısız faydası bulunmaktadır. Kirpiklerin bakımında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kirpik için uygun olan doğal yağlar ve E vitamini ile karıştırıldığında harika bir kirpik serumu elde edilmiş olunacaktır.

evde kirpik uzatma yolları
evde kirpik uzatma yolları

Alovera bitkisinin içerisinde bulunan jel güzelce ayrılır ve bir kapta tercihe göre ek ürünlerle karıştırılır. Temiz bir maskara fırçası ile her tele ulaşacak şekilde dikkatlice sürülür. Her gece düzenli olarak kullanıldığı takdirde 6 hafta içerisinde sonuç alınacaktır.

Vazelin Uygulaması

Vazelinin cildi yenilemek ve dinç göstermek gibi bir özelliğe sahiptir. İçerisinde besleyici ürünler vardır ve piyasadaki birçok kimyasal ürüne rağmen daha doğaldır. Daha çok kuru cildi nemlendirmek amacıyla kullanılsa da bu sefer kirpikleri beslemek amacıyla kullanıldığını da görmekteyiz.

kirpik uzatma yolları
kirpik uzatma yolları

Parmak ucu ile bir miktar vazelin alınır ve ince bir tabaka halinde kirpiğe nazikçe sürülür. İşlemin tamamı bu kadardır. Gece yatmadan önce uygulanıp bu şekilde yatılabilir. Bütün bu uygulamalarda olumlu sonuç alabilmek için süreklilik esastır.

Diğer Yöntemler

Vücudumuzun her bir parçasında olduğu gibi kirpik konusunda da iyi beslenmenin önemi tartışılmazdır. Vitamin değeri yüksek besinler tüketmek dolaylı yoldan kirpiklerin uzamasına da etki edecektir.

Göz kapağına yapılacak nazik bir masaj kan dolaşımını hızlandırarak kirpik köklerini de uyaracaktır. Bu da zamanla kirpiklerin uzamasına katkı sağlayacaktır. Maskara temizliğine ve seçimine çokça dikkat edilmelidir. Mecbur kalınmadığı sürece kirpikler uzun süre makyajlı kalmamalı ki nefes alabilsin.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.