Facebook Sürekli Duruyor – Facebook Durduruldu Hatası

0

Facebook Sürekli Duruyor – Facebook Durduruldu Hatası

Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından insanların başkaları ile iletişim kurmasını sağlamak için kurulmuş olan bir platformdur. Daha sonrasında birçok özellik eklenmiş ve geniş bir platform halini almıştır. Sosyal medya platformu olan Facebook’un 2 milyar üzerinde aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Android alanında batarya performansını düşürse de insanlar için vazgeçilmez bir uygulama haline gelmiştir. Ancak birçok cihazda Facebook durduruldu hatası alan kullanıcılar, neden bu hatayı alıyorum sorusunun cevabını aramaya başladı. Hatanın nereden kaynaklandığı ve çözüm olarak nelerin yapılması gerektiği kullanıcılar tarafından merak konusu oldu.

Facebook Durduruldu Hatası

Android telefonlar belirli zamanlarda uygulamalar ile güncelleme alır. Bu güncellemelerin Google Play Store’den takip edilmesi gerekiyor. Güncellemesi yapılmayan uygulamalar çoğu zaman sıkıntı oluşturabiliyor. Ayrıca telefonun yavaşlamasına da yol açabiliyor. Bu sorunlardan biri de Facebook durduruldu sorunudur. Bu sorun için izlenecek bazı adımlar vardır. Adımların doğru bir şekilde takip edilmesi çözümü kolaylaştırır. Facebook üzerinden bu hatayı almanın bazı sebepleri vardır.

Facebook Durduruldu Hatası Sebebi Ne?

Facebook’ta işlemlerinizi gerçekleştirirken aniden karşınıza çıkan Facebook durduruldu hatasının birçok nedeni bulunuyor. Facebook bazı zamanlarda güncelleme yapıyor. Bu güncellemelerden dolayı Facebook durduruldu uyarısı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. İkinci neden ise telefon içerisinde arka planda çalışan uygulamaların açık kalmasıdır. Açık kalan uygulamalar Facebook durduruldu hatasının alınmasına neden olabiliyor.

Facebook Durduruldu Hatası Çözümü Nedir?

Çözüm aslında çok basit. Açık kalan uygulamalar yüzünden Facebook hata veriyorsa telefonun görev yöneticisine girmeniz gerekiyor. Ardından arka planda çalışan uygulamaları sonlandırmanız lazım. Bu işlemden sonra Facebook hata vermeyecektir. İkinci bir çözüm yolu ise güncellemelerden dolayı alınan hatalar için ilk önce yeni bir güncelleme olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.

Daha sonra uygulamayı silip tekrar yüklediğimizde sorun ortadan kalkmış oluyor. Telefonunuzda ayarlar kısmından uygulamalar bölümüne girip Facebook uygulamasını bulduğunuz takdirde ön belleği ve verileri temizle kısmına tıklarsanız da problem geçici olarak çözüme kavuşur. Sonrasında kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Eğer sizde güncelleme gözükmüyor ve adımları uygulamanıza rağmen hala hata alıyorsanız biraz beklemeniz gerekiyor.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.