Facebook’a Nasıl Reklam Verilir?

0

Facebook’a Reklam Nasıl Verilir?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olması, Facebook’un hemen her alanda söz sahibi olmasını sağlamaya başladı. İnternet dünyasında elde ettiği başarı bir yana dursun artık birçok markada Facebook platformunu dünyanın en güçlü reklam platformlarından biri olarak görüyor ve bu alanda da sosyal medya devini ilk sıraya taşıyor. Zaten genel olarak baktığımızda milyarlarca kullanıcının bulunduğu bir platformun reklam konusunda ilk sırada tercih edilmesinin de oldukça mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Markaların uygulamaya reklam vermesi bir yana dursun, aslında dev bir marka olmasanız bile standart kullanıcıların da Facebook reklam verme işlemini gerçekleştirebileceğini belirtelim. Peki Facebook reklam verme aşamasında hangi yollar izlenmeli?

Facebook’a Reklam Nasıl Verilir ?

1.Facebook reklam verme işlemi için ilk olarak reklam türünüzü belirlemeniz gerekli. Bu işlem içinde öncelikle Facebook’a giriş yapmanız gerekiyor. Ardından sağ üst kısımda bulunan aşağı ok simgesine basarak açılan menüden “reklam oluştur” butonlarını kullanmanız gerekli.

2.Bu seçeneğe girdiğinizde karşınıza bir açılır menü gelecek. Karşınıza gelen bu menüden nasıl bir şekilde reklam vermek istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Mesela sayfa beğeni miktarınızı arttırmak istiyorsanız “sayfa beğenmeleri” seçeneğini, eğer internet siteniz için bir reklam vermek istiyorsanız da “internet sitesine tıklamalar” şeklinde seçenekleri seçmeniz gerekiyor.

3.Facebook reklam verme işleminde tür seçimi de yaptıktan sonra bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Bir sonraki aşamada reklamlarınızın görüntüleneceği kitle için çeşitli ayarlamalar yapmanız gerekecek. Yaş aralığından tutun bölgeye kadar seçim yaptıktan sonra bu ekranı da geçiyoruz.

4.Şimdi ise reklam bütçenizi ve sürelerini belirlemek gerekli. Reklam süresi için ve bütçe için istediğiniz tutarları girmeniz Facebook reklam verme işlemi için bu aşamanın da tamamlanmasını sağlıyor. Bu ekrandan hemen sonraki ekranda reklam bütçelerinizin nasıl dağıtılacağı, yani kullanımın nasıl yapılacağının da belirlenmesi gerekli.

5.Bir sonraki ekranda reklamların görselleri ve görsellerin yanında yer alacak metinler yani reklamınızı oluşturuyorsunuz. Facebook reklam verme işlemi için son ayarlamalarınızı da yaptıktan sonra, yine devam butonlarını kullanarak sipariş tamamlama ekranına geleceksiniz.

6.Buradan kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçip reklam bütçeniz için ödeme yapmanızla beraber Facebook reklam verme işlemi tamamlanıyor.

Bu yazımızla Facebook’a Reklam Nasıl Verilir ? Sorusunu cevaplamaya çalıştık umarız faydalı olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.