Fortnite Pro Olma Taktikleri – Fortnite Taktik

0

Fortnite Pro Olma Taktikleri – Fortnite Taktik

Battle Royale oyunlarına düşkün olan her oyuncunun artık bildiği bir oyun olan Fortnite Battle Royale gün geçtikçe popülerliğini daha da artırıyor.Hal böyle olunca yeni başlayanlar için bir yazı hazırlamak istedik.Size vereceğimiz Fortnite Pro Olmak Taktikleri listesini uygularsanız gelişim kaydedeceğinize inanıyoruz.Hazırsak Fortnite Taktik listesine geçelim.

Fortnite Pro Olma Taktikleri

Alıştırma Hesabı ve Deneme Oyunları

Oyuna başlamadan önce deneme hesabımızı oluşturalım.Daha acemi olduğumuz için bu hesapla devam edip taktikleri aldıktan sonra istatistik kasacağımız yeni hesabımıza geçeriz.Bu sizin için önemli değilse yine bu hesaptan devam edebilirsiniz.Bu acemi hesapla yapabileceğiniz ilk Fortnite taktikleri şöyle :

Klavye Ayarlarını Yapın : Acemi hesabınıza girmeden önce klavye ayarlarını yapın.Yapı tuşlarını kontrol tuşlarına yakın yapın ki kontrol etmesi kolay olsun.

Otobüsten hemen atlayın : İlk oyunlarda otobüsten hemen atlayıp bol çarpışma yaşacağınız yerlere inin.Bu hesapta istatistik önemli olmadığı için kaybetmeniz önemli değil.Böylelikle eliniz ısınacak ve git gide karakterinizin çatışmalardan daha iyi sonuç almasını sağlayacaksınız.

Map’ı İyi Tanıyın : Acemi hesabınızla haritayı dolaşabildiğiniz kadar dolaşın nerde ne var avucuğunuzun içi gibi bilin.Çok büyük bir güncelleme olmazsa hemen hemen her el aynı yerde aynı item sandıkları oluyor.

Kendinize Taktik Belirleyin : Elinizi çatışmalarda ısındırtıktan sonra bir de diğer taktikler pusma gizlenme seçenekleri deneyin bunları harmanlayıp yerine göre kendinize taktik belirleyin.

İtemleri İyi Tanıyın : Hangi item ne işe yarıyor , hangi renk silah daha güçlü , mesafeler çatışmada ne kadar önemli bunları iyi bilin.

Boş Bir Yerde Yapı İnşası Yapmak : Bazı oyunlarda en uç kimsenin atlamayacağı yerlere atlayıp oyun bitimine kadar yapı inşası yapın.Çünkü çatışma anında yapı inşası en önemli şeylerden biri.Bu deneme hesapla ne kadar çok elinizi yapı yapmaya alıştırırsanız o kadar kendinizi savunabilirsiniz.

Bunları 3-4 gün tekrarlayın hazır hissetiğiniz de yeni hesabınızı açın ve artık oyuna gerçek anlamda başlayın.Yeni hesap için Fortnite Pro Olma taktikleri aşağıda.

Yeni Hesap ve Fortnite Pro Olma Taktikleri

Acemi hesapla temel oyun taktiklerini altıktan sonra yeni hesapla artık Fortnite Pro Olma Taktiklerine geçebiliriz.

Fortnite Pro Olma taktiklerine geçmeden önce yeni hesabınızla daha dikkatli olmalısınız.Bu hesabınızla isim yapacağınız için oyuna odaklanın.

Taktik karması : Acemi hesabınızla kendinize belirlediğiniz taktikleri burada duruma göre uyarlayın.Bir oyunda hepsini uygulamanız gerekebilir.

Drop Düştüğünda Dikkatli Olun: Yakınlarınıza drop düştüğünde mutlaka birileri gelip almaya çalışacak , drop etrafında gizlenin rakibi savunmasız yakalayın.

Çatışmalara Müdahil Olmayın : İkili çatışmalara müdahil olmayın.Bırakın diğer karakterler biribirini yaralasın.O çatışmanın galibi anlık olarak zayıf olacağından siz daha az zararla onu yenebilirsiniz.

Ses Kasın : Oyunun en önemli faktörlerinden biri mutlaka ama mutlaka ses kasın.

İteminize Göre Davranın : Elinizde yakın çatışma için uygun item yoksa rakipleriniden olabileceğinizde uzak kalmaya çalışın.Uzak için iteminiz yoksa tam tersi.İtemlerinize göre taktik belirleyin.

İyi Nişan : İyi nişan almak için olabildiğince sabit ve yere eğilmeye çalışın.Rakibinize “HeadShot” dediğimiz tabiri yapmak için hedef alın ki hasarınız yüksek olsun.

En Uygun Yere Atlamak : Acemi hesabımızla mapı çok iyi tanımıştık.Hem az kişinin tercih edebileceği hem de item konusunda ilk etapta sorun yaşamayacağınız yere atlayın.Yüksek yerlere atlarsanız inişiniz diğer oyunculardan çabuk olur.

Daireyi Akıllıca Kullanmak : Daire daralırken acele etmeyin yavaş yavaş arkanızı sınıra verecek şekilde deniz veya dağ gibi yerlere verin ki arkadanızdan rakip gelme şansınızı azaltın.

Görevli Yapın : Görevli yaparak ödüller kazanabilirsiniz.Bu ödüllerle paraşüt geliştirme gibi bir çok özellik kazanabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.