Fotoğraf Paylaşım Siteleri – Resim Paylaşım Siteleri

0

Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Sevdiğiniz mekanların, kendinizin, sevdiklerinizin ya da ilginç bulduğunuz şeylerin fotoğraflarını paylaşarak başkaları ile paylaşmanızı sağlayacak birçok farklı fotoğraf paylaşım siteleri bulunuyor. Bu siteler sayesinde fotoğraflarınız ok farklı kitlelere taşımanız mümkün hale gelebilir. Gözünüze hoş gelen, başkalarının da görmek isteyebileceği fotoğrafları bu sitelerde paylaşabilirsiniz. Bu sitelerin bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak hizmet sağlamaktadır. Her birinin çok fazla kullanıcısı ve özelliği bulunuyor.İçerisinde fotoğraf paylaşım siteleri, fotoğraf saklama siteleri ve resim paylaşım siteleri bulunduran aşağıdaki listeyi size sunuyoruz.

Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Flickr Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Dünyanın en büyü ve en çok kullanıcıya sahip olan fotoğraf paylaşım sitesi Flickr oldukça popüler bir sitedir. Çok fazla kullanıcısı olan sitede her gün milyonlarca farklı fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Bu sitede yayınlanan fotoğraflar arasından her yıl yılın en iyi fotoğrafları seçilerek yayınlanmaktadır. Birçok kişi tarafından sevilen ve kullanılan popüler fotoğraf paylaşım sitesi kullanıcılarına üç farklı seçenek sunuyor. Bu seçenekler sayesinde yıllık belirli bir limit ödeyerek fotoğraflarınızı limitsiz depolama alanlarında saklayabilirsiniz.

Ayrıca sitede size HD depolama özelliği de sağlanmaktadır. Sitede fotoğraflarınızı hem depolayabilecek hem de başkaları ile paylaşabileceksiniz. Sitede fotoğraflar için kendi albümünüzü oluşturabilirsiniz. Bu sayede aradığınız içeriklere daha kolay ulaşabilirsiniz.

fotoğraf paylaşım siteleriPixabay Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Pixabay içerisinde binlerce fotoğraf bulunduran bir fotoğraf paylaşım sitesi.Pixabay’a üye olup siz de fotoğraf paylaşabilirsiniz.Ayrıca Pixabay üzerinden alınan fotoğrafları ticari kullanımlarınızda sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz.Pixabay tamamen ücretsiz bir sitedir.

Photo Bucket Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Türkiye de pek fazla kullanılmasa da dünyada en çok kullanılan fotoğraf paylaşım sitesi olan Photo Bucket kaliteli fotoğraf paylaşma ve depolama servisidir. Üyelerine üç farklı seçenek sunan sitede aylık ve yıllık paketler alarak limitsiz fotoğraf depolama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Üyelerine limitsiz fotoğraf alanı ve reklamsız gezinme özelliği sağlayan site çok fazla sevilmekte ve kullanılmaktadır. Basit kullanım ve kaliteli fotoğraf saklama özelliği sunan sitede her gün milyonlarca fotoğraf yayınlanmaktadır.

ImageShack Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Fotoğraf paylaşım sitelerinden biri olan Image Shack dünyada en fazla kullanılan ve ücretsiz fotoğraf yayınlanan siteler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Üyelerine ücretsiz fotoğraf yayınlama ve depolama hizmeti sağlayan sitede Pro özellikler de mevcuttur. Üyelerine iki seçenek halinde pro üyelik sunan site belirli bir ücret karşılığında farklı hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetten belirli bir ücret karşılığında yararlanabilir ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Image Shack sitesinde diğer sitelerde olduğu gibi limitsiz fotoğraf depolama alanı, reklamsız gezinme ve animasyonlu gif desteği de bulunmaktadır.

Moda Sky Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Oldukça popüler olan fotoğraf paylaşım siteleri arasında yer alan Modasky üyelerine ücretsiz hizmet sağlamaktadır. Siteye ücretsiz üye olarak hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sitede iki farklı dil seçeneği mevcuttur, siteyi ister Türkçe isterseniz İngilizce dil seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Ücretsiz hizmet veren sitede farklı kullanıcıların yayınladıkları birçok fotoğraflara ulaşabilir, beğendiğiniz fotoğrafların yayıncısını takip edebilirsiniz. Sitede ayrıca fotoğrafların yanı sıra videolara da erişim sağlayabiliyorsunuz. Beğendiğiniz videoları da site içinde yayınlamanız ve takip etmeniz mümkün olmaktadır. ModaSky sade ve göze oldukça hoş gelen tasarımı ile birçok kişi tarafından sevilen ve kullanımı kolay olan en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden biri olarak hizmet vermektedir.

1X. com Fotoğraf Paylaşım Sitesi

En Prestijli ve dünyada en çok kullanılan fotoğraf paylaşım sitelerinden biri olan 1X sitesinde fotoğraflar editörler tarafından incelenerek yayınlanmaktadır. Dünya genelinde en kaliteli fotoğraflara bu siteden erişmeniz mümkün olmaktadır. Siteye üye olarak fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğraflar, editörler tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Belirli standartlar da olmayan fotoğraflar ise sitede yayınlanmıyor. En iyi fotoğrafların yer aldığı sitede dünya üzerinde yayınlanan en kaliteli içeriklere erişmeniz mümkün olmaktadır. Alternatif ve prestiji aynı anda yaşamak isteyen kişiler bu siteye üye olarak hemen istedikleri ve iddialı oldukları fotoğrafları yayınlayarak başkaları ile paylaşabilir.

Instagram Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Son zamanlarda en fazla kullanıcıya sahip olan fotoğraf paylaşım siteleri arasında Instagram yer alıyor. Çok fazla kullanıcısı olan sitede her gün milyarlarca fotoğraf yayınlanmaktadır. Farklı içeriklere sahip olan fotoğrafları yayınlamak ve takip etmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Türkiye de dünya da en fazla kullanılan siteler arasında yer alan Instagram’a üye olmak ve fotoğraf yayınlamak ücretsizdir. Yayınlayacağınız fotoğraflar sayesinde farklı kitlelere ulaşabilir ve bu platformda popüler hale gelebilirsiniz. Sitede istediğiniz fotoğrafları yayınlayabilir ve farklı kullanıcılardan bu fotoğraflar için yorum alabilirsiniz. İsterseniz yayınladığınız içerikleri yorumlara kapatmanız da mümkün olmaktadır. Bu sayede başkaları fotoğraflarınıza yorum yapamaz.

Pinterest Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Çok fazla kullanıcıya sahip olan Pinterest size fotoğraf paylaşma ve saklama özelliği sağlıyor. Siteye üye olarak sevdiğiniz fotoğrafları sitede yayınlayabilir ve beğenebilirsiniz. Ücretsiz hizmet veren sitenin en güzel özelliği ise aynı içeriklere sahip fotoğraflar için farklı albümler oluşturabilmeniz. Kendinize ait albüm oluşturarak beğendiğiniz resimleri buraya kaydedebilirsiniz. Pinterest kullanıcıları, farklı kullanıcıların beğendikleri resimlerini kendi albümlerine kaydedebiliyor. Sitede fotoğraf yanı sıra gif ve video yayınlamanız da mümkün olmaktadır. Pinterest sitesine ücretsiz olarak üye olabilir ve hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Shutterstock Fotoğraf Paylaşım Sitesi

Grafik ve tasarımla ilgilenenlerin mutlaka göz atması gereken site.Shutterstock sitesiyle paylaştığınız fotoğraflardan para kazanmanızda mümkün.İçerisinde binlerce görsel bulunduran Shutterstock sitesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken fotoğraf paylaşım sitelerinden birisi.

Fotoğraf paylaşım siteleri arasında eksik olduğunu düşündüğünüz internet sitesi varsa yorumlardan bildirebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.