Gece Yatarken Kombiyi Kapatmak Tasarruf Sağlar Mı?

0

Gece yatarken kombiyi kapatmak tasarruf sağlar mı?

Kış aylarında oldukça yüksek gelen doğalgaz faturalarını en azan indirmek isteyen ev sahiplerinin en çok merak ettiği konuların başında gece yatarken kombi kapatmanın tasarruf sağlayıp sağlamayacağı gelmektedir. Bu konuda sizlere uzman görüşleri hakkında bilgi verelim.

Gece yatarken kombiyi kapatmak tasarruf sağlar mı?

Gece yatarken kapattığınız kombinin aslında size tasarruf değil daha fazla yakıt harcama şansı vereceğinden dolayı ev sahiplerinin kombilerini gece kapatmamaları gerekir. Çünkü gece yattığınız kapattığınız kombiden sonra evinizde ısının giderek düşmesi sonradan daha fazla sürede ısınmasına neden olacağından dolayı sizlerin daha fazla fatura ödemesine neden olacaktır.

Özelikle gece siz yatarken soğuyan eşyalarınız ve duvarlarınız evinizin ısının hızlı bir şekilde düşmesine neden olacağından dolayı sizler bu yüzden kombinizi kapatmak yerine en az derecede çalıştırmaya devam etmelisiniz.

Gece düşük ayarda bıraktığınız kombinizin sarf ettiği yakıt miktarı, evinizi soğuk ilke ısıtmaya çalıştığınız yakıt miktarından daha az olduğundan dolayı sizler bu konuda mutlaka ama mutlaka kombinizi kapatma yolunu tercih etmeyiniz. Özelikle kış aylarında gecelerin daha soğuk olduğunu düşündüğümüz zaman evinizin içerisinde bulunan ısının anında soğuması doğalgaz faturalarının kabarık olmasına neden olacaktır. sizler bu yüzden kombinizin ısısını düşürerek veya aynı ayarda tutarak evinizde hem ısı kaybı yaşamamış olacak hem de aynı zamanda doğalgaz faturalarınızın  yüksek gelmesinin önüne geçme şansını yakalamış olacaksınız.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.