Arkadaşlar merhaba, bu yazımızda gölgeli göz makyajı nasıl yapılır? Gündüz için gölgeli göz makyajı nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağım.Anlatacağım adımları tek tek uygularsanız kendi hazırladığım görsellerdeki görünüme ulaşabilirsiniz.Hazırsak gölgeli göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatımına geçelim.

Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Öncelikle makyaj yapmaya yeni başladıysanız ve elinizde kısıtlı malzeme varsa , koyu kahverengi bir rujla bile bunu yapabilirsiniz.

Far paletlerine örneğin uygun fiyatlı seçeneklerde Pastel’in Nude Paleti veya Golden Rose veya Sleek Paletlerine göz atabilirsiniz.

Bana göre daha iyi olarak olarak , Smashbox ,Huda Beauty vb ürünleri kullanabilirsiniz.Açıksası içinde doğal ve kahve tonları barındıran herhangi bir palet işinizi görecektir.

Bugün sizlere sıradan günlerde çok makyaj yamadığım için işimi çok rahat bir şekilde gören Pastel’in Nude Paleti ile far yoğunluğuna göre hem gece hemde gündüz dışarı çıkarken kullanabileceğiniz gayet basit ve güzel gözüken bir göz makyajı yapmayı kısaca anlatacağım.

Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Öncelikle ya göz kapatıcınızla yada far bazıyla göz kapağımız astarlıyoruz,bu işlem farın karışmadan uzun süre boyunca göz kapağında durmasını ver renklerin daha canlı gözükmesini sağlayacaktır .Ben kahverengi tonlarında gölgeli bir göz makyajı anlatacağım siz istediğiniz renkle yapabilirsiniz.

Öncelikle katlanma bölgesine paletteki en doğal tonu (tabi beyaz ve krem hariç) kabarık ve yumuşak bir far fırçasının ucuna alarak dairesel hareketlerle iç kısımlara gelmeden dağıtıyoruz daha sonra gözümüzün dış köşesinden yine iç kısımlara getirmeden bir ton koyu rengi aynı şekilde dağıtıyoruz son olarak koyu kaverengi farı gözümüzün dış köşesine ve kirpik dibine oturtarak fırçayla hafif hafif yukarıya doğru dağıtıyoruz ( iç köşelere gelmemesine dikkat edin) daha sonra yassı bir fırçaya göz altı kapatıcınızdan bir miktar alıp far sürdüğümüz yerlere çok getirmeden iç kısımları temizliyoruz.

gölgeli göz makyajı nasıl yapılır

İsterseniz bu şekilde bırakabilir dilersenizde sedefli veya simli açık tonda bir farı kapatıcının üstüne oturtabilirsiniz.Göz altına gelince açık ve koyu kahverengiyi tekrar alarak iç köşelere gelmeden dağıtarak uyguluyoruz.

(Genelde eyelıner çekilmez ama isterseniz yumuşak uçlu bir göz kalemiyle kirpik dibinize ince bir şerit çizip dağıtarak eyeliner görüntüsü elde edip dilerseniz bu şekildede bırakabilirsiniz) .Gözünüz hem alt hem üst içine siyah veya tercihe göre koyu tonlarda bir göz kalemi çekiniz) Daha sonra göz pınarına ve altına Hıghlıghter kullanabilirsiniz.

gölgeli göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatım

Son zamanlarda çok beğendiğim Loreal Unlımeted maskarayı kullanarak rimelinizi sürebilirsiniz.(Tabi eğer takma kirpik takacaksanız önce takma kirpik takın daha sonra maskarayı uygulayarak kendi kirpiğinizi takma kirpiğinizle bütünleştirinki kötü bir görüntü olmasın.

BONUS : Eğer takma kirpiği kirpiklerinizin üstünden değilde altından takarsanız çok daha doğal bir görünüm elde edersiniz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here