Google Chrome Tarayıcı Bildirimleri Kapatma

0

Google Chrome Tarayıcı Bildirimleri Kapatma

İnternet tarayıcılarında üstünlük yarışı devam ediyor. Mozilla, Edge, Google Chrome gibi devlerin yer aldığı tarayıcı yarışında, öne geçmek adına sürekli adımlar atılıyor. Google’ın bu konuda ise en aktif firmalardan biri olmadığını biliyoruz. Sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Chrome tarayıcı, kullanıcıların web deneyimlerini iyileştirecek birçok özellik kazanmış durumda. İşte bu özelliklerden birisi de Chrome Tarayıcı Bildirimleri özelliği.
Sitelerden gelen bildirimlere anında ulaşmanızı sağlayan özellik, bir hayli işlevsel bir kullanıma sahip. Buna rağmen zaman zaman Chrome Tarayıcı Bildirimleri kullanıcıları da rahatsız edebiliyor.
Özellikle yoğun bir şekilde bildirim gelmesi, kullanıcıları rahatsız edebiliyor. İşte bu kısımda bildirim özelliğinin nasıl kapatılacağı merak ediliyor. Hemen Chrome Tarayıcı Bildirimleri kapatma işleminin nasıl yapılacağına bakalım.

Chrome Tarayıcı Bildirimleri Kapatma ve Düzenleme

Yapacağınız işlemlere geçmeden önce, tüm bildirim özelliğini kapatabileceğiniz gibi bu özelliği, sadece seçtiğiniz siteler için kapatabileceğinizi de ekleyelim. Tercih size kalmış. Sadece bir sitenin ya da birkaç sitenin bildirimlerini engelleyerek, tüm bildirim özelliğini kapatmadan da kullanım yapabilirsiniz. Ayarları nasıl yapacağınızdan söz edelim.

• İlk olarak Chrome tarayıcımıza giriyoruz.
• Sonrasında ayarlar sekmesine gitmek için sağ üst köşede yer alan üst üste 3 noktaya tıklıyoruz.
• Açılan genel ayar menüsünden, “Ayarlar” sekmesini seçiyoruz.
• Bu şekilde gelişmiş ayarlara giriyoruz.
• Açılan menüden, Chrome Tarayıcı Bildirimleri özelliğini ayarlamak için girmeniz gereken bölüm olan “içerik ayarları” kısmına giriş yapıyoruz.
• Yine bu kısımda açılan menüden, “bildirimler” kısmını göreceksiniz.
• Bildirimler kısmında üç seçenek var. Buradan istediğiniz seçeneği seçerek, ayarlarınızı düzenleyebilir ve izinleri kapatabilirsiniz.

Bu kısımda yapacağınız ayarlar, tüm siteleri etkileyecektir. Tüm site ayarlarını değiştirmemek için alt kısımda yer alan “istisnaları yönet” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu sekmeye tıkladığınız zaman özel olarak izin verdiğiniz ya da engellediğiniz siteler gözükecek.
Buraya yeni site ekleyebilir veya izin verilmiş mevcut sitelerin izinlerini kaldırabilirsiniz. İzin ver ve engelle seçeneklerini sitelerin hemen yanında yer alan ayar çubuğunda bulabilirsiniz. Chrome Tarayıcı Bildirimleri ayarları için yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Yaptığınız ayarları ve düzenlemeleri tekrar bu kısımdan değiştirebilirsiniz.Bu ayarların sonunda Chrome Tarayıcı Bildirimleri Kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.