Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası

0

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası – İndirme Bekleniyor Hatası Android

Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlar için Google Play oldukça önemli bir uygulamadır. İçerisinde ücretli veya ücretsiz olacak şekilde sayısız uygulamayı barındırır. Bundan dolayı fonksiyonel bir öneme sahip olduğu anlaşılabilir. Google Play uygulamasını telefonunuzun kurulumu sırasında kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ardından gereken tüm uygulamaları kolaylıkla edinebilirsiniz. Bazen ise indirme işlemi sırasında sorun yaşanabilir. Google Play Store indirme bekleniyor hatası verebilir. Bu hata akıllı cihazınıza indirim yapılması işlemine izin vermez. Bu durumda bazı yöntemleri deneyerek sorunun çözüm elde etmeye çalışmak oldukça önemlidir.

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü

Uygulama Yöneticisi

Telefonunuza Google Play Store uygulamasını indirmek istediğinizde Google Play Store indirme bekleniyor hatası verebilir. Bu durumda yapmanız gereken ilk işlem uygulama yöneticine ulaşmak olmalıdır. Play Store’nin kapalı olduğundan emin olduktan sonra uygulama yöneticisi kısmına gelmelisiniz. Ardından çalışan uygulamalar arasından Play Store uygulamasının durdurulması için gereken işlemi yapmalısınız. Devre dışı bırak seçeneği bu sorunun çözülmesine imkan tanıyacaktır. Tekrar uygulama yöneticisi kısmına gelerek Play Store’nin verilerini ve önbellek kısmını temizledikten sonra yeniden uygulamayı başlatabilirsiniz. İndirme işlemini başlattıktan sonra sorunsuz şekilde indirme işlemini yapması gerekir.

İki Hesap Sorunu

Bazen Google Play Store indiriliyorda kalıyor hatasının verilmesinin arkasında yatan neden iki hesaptan kaynaklanabilir. Telefonunuzun veya cihazınızın ayarlar sekmesinden hesaplara gelmelisiniz. Sonra hesaplarda birden fazla Google hesabı olup olmadığına bakmanız gerekir. Çünkü Google birden fazla hesap eklenmesi durumunda bunu sorun olarak değerlendirir. Ardından da indirme işlemine onay almanız zorlaşır. Bunun olmaması adına yapmanız gereken hesaplardan bir tanesini silmek olmalıdır. Sonra yeniden indirme işlemini deneyebilirsiniz.

Servis Çözümü

Söylenen şekilde indirme işlemleri gerçekleştirilmediğinde cihazınızdan kaynaklanan bir sorun olması ihtimali ortaya çıkabilir. Bundan dolayı yapmanız gereken garantisi olması halinde teknik servise teslim etmek olmalıdır. Bu şekilde servis gereken incelemeleri yaptıktan sonra herhangi bir sorun olup olmadığını anlayacaktır. Çünkü bazen yazılımsal sorunlar bile indirme işleminde sorun yaşanmasına neden olabilir. Teknik servis gereken kontrolleri yapacaktır.

Format İhtimali

Bazen gereken çözümler olmadığında yapılması gereken akıllı cihazınıza format atmak olabilir. Çünkü format atılması var olan bir sorunun ortadan kaldırılmasına olanak tanır. Telefonunuz hala garanti kapsamında ise format uygulanmaması ve servise teslim edilmesi önerilir. Garanti süresi dolmuş bir ürün ise format attıktan sonra yeniden indirme işlemi yapmak denenebilir. Bu seçeneklerden bir tanesi mutlaka sorunu çözme konusunda işe yarayacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.