Güvenlik Kamerası Sistemi Nasıl Kurulur?

0

Güvenlik Kamerası Sistemi Nasıl Kurulur?

Güvenlik Kamerası Sistemi Nasıl Kurulur? Neler Gerekir? soruları günümüzde popülerliğini iyice arttırmıştır.Güvenlik artık günümüzün en büyük sorunlarından birisi. Suç oranlarının her geçen gün biraz daha artış gösterdiğini düşünecek olursak konunun ne kadar önemli hale geldiğini de net bir şekilde anlayabiliriz. Suç oranlarının sürekli olarak artış göstermesi, bunun yanında güvenlik konusunun insanlar tarafından daha da çok önemseniyor olması bazı sistemlerin yaygınlaşmasını da sağladı. Bu sistemler arasında en çok öne çıkanı ve yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayanı ise güvenlik kamerası sistemleri. Özellikle hırsızlık gibi konularda suçluların tespit edilmesi için büyük bir ayrıcalık sağlayan güvenlik kamerası sistemleri artık yasalarca da zorunlu hale getirilmiş durumda. Hal böyle olunca en çok merak edilen konulardan birisi de güvenlik kameralarının nasıl kurulacağı. Bu işlemi yapmak için atacağınız adımlara bakalım.

Güvenlik Kamerası Sistemi Nasıl Kurulur?

Güvenlik kamerası kurmadan kullanım alanlarına önem vermeniz gerekiyor. Eğer kamera dışarıda olacaksa, bu durumda kameraların yağmura, toza dayanabilmesi için en az IP65 sertifikasına sahip olması gerekiyor. Bunun dışında istediğiniz çözünürlük değerlerine göre seçim yapabilirsiniz.

Kameralarınızı seçtikten sonra sıra geliyor kuruluma.

Kameralarınızı yerleştireceğiniz konumları belirledikten sonra yapmanız gereken bağlantı kısmına geçmek olacak.

Bunun dışında kayıt cihazı olarak kullanacağımız DVR cihazından kameralara cctv kablolarının çekilmesi gerekiyor.

Şimdi kameranın tüm kablo bağlantılarının yapılması gerekiyor. CCCTV kablosunun kameraya takılması bunun dışında görüntü kablosunun BNC konnektör kısmına, güç girişini de adaptör girişine takmanız gerekiyor.

Bağlantıları doğru yaptıysanız kayıt doğrudan başlıyor. Kayıtları görüntülemek içinse DVR cihazına bağlanan ekranlara sahip olmanız gerekiyor.

Güvenlik Kamera Sistemi İçin Gerekenler 

Bunun dışında kurulum için gereken malzemelere geçelim.

DVR kayıt cihazı,

Kameralar,

CCTVİ kabloları,

Güç adaptörleri,

Görüntüleme için bir monitör.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.