Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

0

Her kadın güzel ve çekici gözükmek ister. Peki bunun için ne mi yapmalısınız. Çok basit öncellikle güzel ve çekici olmanın 10 sırrını içeren makalemizi okumakla başlayabilirsiniz. Biz kadınlar dışarıdan güzel gözükmek için durmadan bakımlar yaparız. Ama güzel ve çekici gözükmek bu bakımları yapmak şart. Çünkü bizler kendimize ne kadar önem gösterir, ne kadar kendimize bakarsak o kadar güzel gözükürüz. İşte şimdi sizlere güzel ve çekici olmanın 10 sırrını veriyoruz.

Güne Başlamadan Önce Duş Almak

Güzel ve çekici gözükmenin yolların başında güzel kokmak gelmektedir. Ne kadar güzel kokarsınız. İnsan içine girdiğimiz zaman ter kokmak istemeyiz dimi? Hatta birisinin yanından geçip gittiğimizde bize bakmasını bile isteriz. İşte bunun ilk yolu güzel kokmaktan geçmektedir.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Duştan sonra vücudunuzu güzelce nemlendirin. Özellikle dirsek ve ellerinize daha çok önem verin hiç birimiz ellerimiz ve dirseklerimizin çatlak ve yıpranmış gözükmesini sevmeyiz. Daha tabi ki olmazsa olmazımız olan, tenimize en çok yakışacak olan parfümü seçmekte. Parfümünüz ağır olmasın ama kokusu alındığı zaman dikkat çekici olsun. Parfüm sıkarken asla abartmayın. Çünkü abartı sıkılan parfüm karşı taraftan da ağır bir şekilde algılanacağı için kötü kokar. O yüzden mutlaka parfümünüzü kararında kullanmayı unutmayın.

Diş Bakımı Nefes Kokusuna Dikkat Edin

Çekici gözükmenin belki de en etkili yolu gülümsemekten geçmektedir. Gülüşünüzü uzaktan izleyen biri bile gülüşünüze hayran kalabilir bunun için dişlerimizi özellikle daha çok önem verelim. Her gün düzenli olarak mutlaka fırçalayalım.

Diğer bir adım ise nefes kokusudur. Gülüşünüze hayran olan birisi yanınıza geldiği zaman onu nefes kokunuz ile kaçırmak istemezsiniz dimi? Bende öyle düşünmüştüm. Ağız temizleme sularınızı özenle seçin ve yanınız da naneli spreyler taşın. Bu şekilde hem güzel bir gülüşe hem de güzel kokan bir nefese sahip olabilirsiniz.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Tırnak Bakımlarınızı Mutlaka Yaptırın

Bir kısmımız karşı tarafta ilk ellere bakarız tırnak yapısıdır, el güzelliğidir. Aynı şekilde erkeklerde kadınların ellerine bakarak karar vermektedirler. El ve ayak tırnak bakımlarınızı mutlaka düzenli bir şekilde yaptırın.

Her erkek uzun tırnak sevmez, kısa tırnak da sevmezler. Bu yüzden tırnak uzunluğunuz mutlaka ayarında olsun. Daha sonra renk seçimi size kalmış ben çok açık renkleri kullanan bir taraf değilim. Açık renkleri ellerime yakıştırmıyorum. Sizler de size en çok hangi renklerin yakıştığını düşünüyorsanız o renkleri kullanın.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Saç Rengi Ve Saç Stilinize Önem Verin

Bir kadını bence en çok alıcı gösteren şeylerden biri de saçlarıdır. Sade bir fön bile bir kadının havasını ne kadar değiştirdiğini hepimiz biliyoruzdur. Saçlarınız mutlaka modern bir kesime sahip olsun. Bazı erkekler uzun saçlara hayran kalırken bazıları ise tam tersi kısa saçlara hayran kalmaktadır. Aslında burada karar sizin siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsunuz, uzunluğu da o şekilde olsun. Ama mutlaka modern bir saç kesime sahip olsun.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Ve diğer en önemli olan şey ise saç rengidir. Ben doğal kullanmaktan yanayım bu yaşıma kadar boya kullanmadım ve bir süre daha kullanmayı düşünmüyorum. Ama aranızda saçlarını sürekli boyatan biri varsa mutlaka yüzüne en çok yakışan saç rengini seçsin. Biliyorsunuz ki saç renklerinin de insanların dış görünüş analizini etkilenmektedir. Mesela kızıl renkli saçlara sahip olan kadınlar için daha seksi diye düşünülmektedir. Yani diyeceğim şu ki asıl nasıl gözükmek istiyorsanız saçlarınızı da o renge çevirin ama mutlaka dikkat edin ki hem saçlarınız yanmasın hem de yaptırdığınız saç rengi yüzünüze yakışsın.

Sağlıklı ve Parlak Ciltler İçin Cilt Bakımı Çok Önemli

Hiç birimiz solgun, hasta izlemini yaratan bir cilde sahip olmak istemeyiz bu yüzden mutlaka düzenli olarak cilt bakımlara önem gösterelim. İster güzellik salonları ister evde ama mutlaka cilt bakımı yaptırmalısınız. Evde kendiniz cilt bakımı yapacaksanız ise https://guzelfikir.com/evde-cilt-temizleme-nasil-yapilir/ makalemizden cilt bakımı için daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Kıyafet Seçimi

Her zaman kullandığınız, kendinize tarz edindiğiniz kıyafetleri bir kenara bırakarak kendinize yeni bir tarz belirleyin. Mutlaka giydiğiniz kıyafetin içinde rahat etmelisiniz. Şimdi sizlere dışarıdan çekici gözükmeniz için açık kıyafetler ya da cesurca, bol dekolteli kıyafetler önerirdim ama durum öyle değil. Üzerinize giydiğiniz kıyafet için ne kadar rahat olursanız duruşunuz o kadar dik ve kendinize o kadar emin olursunuz.kiyafet secimi scaled

Herkes dekolteli, mini kıyafetler giymeyi sevmez o yüzde bu seçimi size bırakıyorum. Ama şunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Evet ne kadar özgür bir ülke de yaşasak da maalesef kadınları kıyafetlerine göre bir kalıplara sokan erkekler oldukça çoktur. Bu yüzden bazı erkekler açık giyinen kadınları çekici bulurken bazıları şirin gözüken kadınları çekici bulmaktadır. Burada da tercih yine sizlere düşmektedir. Sizler dışarıdan nasıl gözükmek istiyorsunuz peki?

Makyaja Dikkat Edin

Biz kadınlar ne kadar makyaj yapmayı çok sevsek de erkekler tam tersi şekilde makyajdan nefret etmektedir. Evet makyaj yapın ama abartmayın. Cildiniz o makyajı kusmasın. Ya da sürdüğünüz ürünler bir biri ile farklı olmasın. Renk ton uyumlarına dikkat edin. Güzel gözükün ama makyajın o yarattığı ucuzluktan ise kaçının o aradaki ince çizgiyi mutlaka yakalayın. Güzel gözükmek sizlerin elinde.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Güzel ve Formlu Vücuda Sahip Olun

Eğer seksi bir görünüm sağlamak istiyorsanız kilolu bir şekilde bu görünümü sağlamak bir zor. Düzenli olarak spor yapın. Vücudunuz her noktasını çalıştıracak spor hareketleri yapın. Eğer tek bir noktaya yüklenirseniz vücudunuz şekilsiz bir hal alır. Bu yüzden yaptığınız hareketler ile vücudunuz her noktasını çalıştırdığına emin olun.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Mutlu Olun ki Mutlu Gözükün

Hayat içerisinde ne kadar mutlu olursanız dışarıya yaydığınız enerji de o kadar pozitif olur. Yaydığınız bu pozitif enerji ile arkadaş çevreniz ve dışarıdan vazgeçilmez bir duruma sahip olursunuz. Kendinize mutlaka güvenin. Bu güven duygusu da mutlu olmaktan geçer. Ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar çekici olursunuz.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

Dik Durun ve Dik Yürüyün

Dışarıdan bakan insanlar en çok duruşunuza ve yürüyüşünüze dikkat eder. Bu yüzden mutlaka kendinize güvenen adımlar atın dik yürüyün ve dik durun. Bu şekilde her ortam da fark yaratabilirsiniz.

Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı
Güzel ve Çekici Olmanın 10 Sırrı

 

Daha fazla bilgi için https://tr.pinterest.com/fikirguzel/_created/ adresine tıklayarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.