Hastane Randevusu Nasıl Alınır? Telefon ve İnternetten Hastane Randevu Alma

0

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Teknolojinin gelişmesiyle her sektörde teknolojik sistemler yer almaya başladı. Bu şekilde teknolojinin doğrudan etki ettiği alanlardan birisi de sağlık sektörü oldu. Sağlık sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde sıra bekleme, doktor bulamama gibi sorunlarda tarih oldu. Öyle ki artık tüm illerde internet üzerinden hastane randevusu alma sistemi kullanılıyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) olarak kullanılan yeni sistem sayesinde sadece dakikalar içerisinde istenilen bölümden randevu almak mümkün oluyor. Üstelik bunun için sadece internet kullanmak yeterli. Hemen internet üzerinden hastane randevusu alma sisteminin nasıl çalıştığını adım adım ele alalım.

MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Alma Adımları

MHRS sistemini kullanarak randevu almak için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Yapmanız gereken işlemeler ise şöyle;

İlk olarak resmi sağlık bakanlığının sitesi üzerinden https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml bağlantısını kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

İnternet üzerinden hastane randevusu alma işlemi için öncelikle MHRS sistemine üye olmanız gerek. Bunun içinde adreste girdiğiniz sayfa üzerinde yer alan “üye ol” butonunu kullanıyorsunuz.

Ardından telefon numaranız, TC kimlik numaranız ve kimlik bilgilerinizle sisteme üye olabiliyorsunuz. Burada önemli bir nokta var. Eğer e-Devlet sistemini kullanıyorsanız doğrudan e-Devlet ile giriş yapmanızda mümkün.

Üye olduktan sonra TC numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapıyorsunuz. Sistem girişinden sonra 3 farklı menü karşınıza geliyor. Buradan hastane randevusu alma işlemi için “randevu alma” sekmesine tıklıyorsunuz.

Bu ekranda hastane ya da hekim tercihi yapıp devam ediyorsunuz. Şimdi randevu kayıt sayfasını doldurmanız gerekiyor. Baştan sona il, ilçe, hastane, hekim seçimlerini yapıp seçimlere göre arama yapıyorsunuz.

Ardından gelen tarihler içerisinden seçim yapıp “randevuyu kaydet” demeniz yeterli oluyor.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Aynı şekilde telefonunuz üzerinden randevu almak istiyorsanız MHRS’nin mobil uygulamasını indirip aynı işlemleri yapabileceğiniz gibi doğrudan ALO 182 servisini arayarak da randevu alabiliyorsunuz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.