Hazır Bilgisayar Mı? Toplama Bilgisayar Mı?

0

Bilgisayar alırken sürekli aklımıza takılan soru hazır bilgisayar mı? Toplama bilgisayar mı? işte bu sorunun cevabını sizin için aydınlatmaya çalışacağız.

Hazır Bilgisayar Mı? Toplama Bilgisayar Mı?

Bilgisayarlar günümüzde en çok kullanılan teknolojik ürünlerin başında geliyor. Diz üstü modellerden masa üstü modellere kadar tüm işlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bilgisayar almak isterseniz en yeni donanıma sahip modelleri tercih etmeniz kullanım açısından avantaj sağlayacaktır. Ancak bütçeniz kısıtlı ise bu konuda bütçenize uygun özellikte bir modeli kendiniz de oluşturabilirsiniz. Günümüzde bilgisayarlar farklı marka ve model seçeneği ile size sunuluyor. Her modelin özellikleri de farklı içerikte yer alıyor. Hazır bir model almak mı avantajlı yoksa özelliklerini kendi belirleyeceğim bir model oluşturmak mı daha avantajlı sorusu kullanıcıların her zaman aklını meşgul etmiştir. Bu soruya cevap vermek için her iki özelliği de detaylı olarak ele alalım.

Hazır Bilgisayar Mı? Toplama Bilgisayar Mı? Hazır Model İnceleme

Hazır modeller belirli bir özellikte size sunuluyor. Klavyesinden monitörüne kadar her özellik bir arada veriliyor. Bu tarz hazır bir modeli satın almanız detaylar ile uğraşmadan bilgisayarınızı direk alıp kullanmanıza yardımcı olur.

  • Hazır modeller de arıza oluştuğunda bilgisayar kasasını tamire göndermek zorunda kalırsınız.(garanti kapsamı için)
  • İstediğiniz tüm özellikleri bir arada bulamazsınız, buda performansı olumsuz etkiler.
  • Hazır modellerde sunulan görsel tasarımlar aynıdır.
  • Hazır modeller fiyat açısından daha pahalı olarak karşınıza çıkar.

Hazır Bilgisayar Mı? Toplama Bilgisayar Mı? Toplama Model İnceleme

Hazır Pc vs Toplama Pc Hazır Bilgisayar Mı? Toplama Bilgisayar Mı?

Toplama bilgisayar modelleri hazır modellere göre daha avantajlıdır. Çünkü istediğiniz verimi kolaylıkla elde edebilirsiniz. Özellikle bir oyun bilgisayarını almak istediğinizi ele alırsak hazır modellerde istediğiniz performansı bulamazsınız. Ayrıca oyun bilgisayarını hazır modellerden almak isterseniz ödeyeceğiniz fiyat da üst seviyelerde yer alacaktır.

  • Tüm özellikleri istediğiniz tarzda seçebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızın tasarımı kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Toplama bilgisayarda her parçanın garantisi vardır.
  • Performans değerlerini kendiniz oluşturabilirsiniz.

Performans Açısından İyi Bir Bilgisayarın Özellikleri Neler Olmalı

Toplama ve hazır modeller arasında fiyat değişikliği olacaktır. Ancak performans açısından sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka kendi bilgisayarınızı oluşturmaya özen gösterin. Bunun için de seçeceğiniz özellikler arasında İ7 işlemciyi tercih edebilirsiniz. Modelin hızlı olmasını da istiyorsanız 32 GB ram ideal bir tercih olacaktır. Hardisk de en az 1 TB olmalıdır. Veri depolama açısından avantaj sağlayacaktır. İşlemci hızı da en az 4.20 GHZ olması en iyi sonucu olmanıza yardımcı olur. Ekran kartını da 8 GB olur ise gerçekçi bir görsel şölen ile karşılaşabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.