Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler

0

Bakımlı ve uzun tırnaklar bir kadının güzelliğini ve çekiciliğini tamamlayan en önemli detaylardan biridir. Tabi ki uzun tırnaklara sahip olabilmenin yolu doğru bir tırnak bakımı yapmaktan geçiyor. Sağlıksız tırnaklar güçsüzdür ve çabuk kırılır, aynı zamanda oldukça yavaş uzarlar. Bu durum bakımlı bir kadın için çoğu zaman büyük bir problem haline gelebiliyor. Fakat sağlıklı tırnaklara sahip olmak için son derece etkili yöntemler bulunuyor. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri ve evde deneyebileceğiniz doğal tırnak bakımı önerileri yazımızda sizleri bekliyor.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler

Çabuk kırılan ve yavaş uzayan tırnaklara sahip kadınlar genellikle geçici bir çözüm olan takma tırnaklara yönelir. Ortaya son derece estetik bir görünüm çıksa da takma tırnaklar, sağlıklı ve doğal şekilde uzayan güçlü tırnakların yerini asla tutmaz. Sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmak için öncelikle bir uzman desteği almak son derece önemlidir. Diğer yandan oldukça pratik ve etkili olan hızlı tırnak uzatma yöntemleri ile kısa sürede güçlü, sağlıklı ve harika tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnakların hızlı uzaması için ne yapılmalı?

Tırnaklarınızın yavaş uzamasındaki nedenlerden biri B12 vitamini eksikliğidir. Vitamin eksikliği sonucunda tırnaklarınız kırılarak güçsüzleşir. Bu nedenle öncelikle doktora giderek tedavi olmanız gereklidir.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri ve Öneriler

Tırnaklarınızı küt şeklinde kesmek daha çabuk kırılmasına neden olacağı için yuvarlak kesmeye dikkat etmelisiniz. Tırnakların kırılmasını önlemek için törpülemek faydalı olacaktır. Tırnaklarınızın daha canlı görünmesi ve sararmaması için ojenizi haftada bir gün çıkararak tırnaklarınızı dinlendirin.

Limonlu su ile tırnak bakımı

Tırnaklar suda daha çabuk uzayacağı gibi yumuşayarak kırılması da kolaylaşacaktır. Tırnaklarınızın sertlik kazanarak kırılmasını önlemek için bir kase suyun çerisine bir limonu sıkabilirsiniz. Bu basit doğal yöntemi hafta bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Tırnakları Güçlendiren Kür

Bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı tuzu ekleyerek eritin. Tırnaklarınızı bu sirkeli karışımın içinde 15 dakika bekletin. Bu kürü haftada bir kez uygularsanız hem tırnaklarınız daha kolay uzayacak hem de parlaklık kazanacaktır.

Tırnakları Besleyerek Hızlı Uzatan Kür

Birer tatlı kaşığı zeytinyağı, menekşe yağı, süt ve balı bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra el ve tırnaklarınıza sürerek 1 saat bekletin. Tırnak köklerini besleyerek ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılamasını sağlayan bu kür sayesinde tırnaklarınız parlak, canlı ve sağlam ve hızlı bir şekilde uzayacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.