Home Ofis Nasıl Dekore Edilmelidir?

0

Dönemin değişmesi ve yılların geçmesi bir çok işi de bizlere evden yürütme imkanı sağlamış durumda. Home ofis hemen hemen herkesin bildiği üzere ”evden çalışan” kişi anlamına gelmektedir. Evde çalışma imkanı yaratmış veya işlerimizi tamamen evden yürütüyorsak, bunun yanı sıra evin herhangi bir köşesini çalışma odası yapmak istiyorsak bu yazıyı dikkatli okumalıyız.

Home ofis evin herhangi bir odasını ayırabileceğiniz sıradan bir yer değil tam tersine evin en özel yerini ayırmanız gereken önemli yerdir. Home ofisi evimizin oturma odasından ayıran şey ise kesinlikle dekor da kullandığımız ürünler, eşyalar olacaktır. Peki iyi bir home ofiste neler olması gerekir?

Öncelik olarak home ofis için eviniizn ışık alan bir bölümünü ayırmalısınız. Unutmayın ki odanın karanlık olması çalışma isteğinizi kaçıracak ve uykunuzu daha çok getirecektir. Evinizin ışık alan bir bölümünü ayırdıktan hemen sonra yapmanız gereken şey ise aydınlatmaları seçmek.

Aydınlatma konusunda gözlerini çok yormayacak ama aynı zamanda da sönük kalmayacak bir ışık seçmelisiniz. Aydınlatma da konu gözlerinizi yormamaktır. Gözlerinizi yormayacak şekilde aydınlatmayı konumlandırmalısınız.

Bir sonraki adım ise home ofis için alacağınız mobilyalar olacaktır. Bu durumda gereksiz  eşyadan kaçınmalısınız. Bir home ofiste kesinlikle olmaması gereken şey bir koltuktur. Çalışma masası ve rahat oturabileceğiniz bir sandalyenin dışında yatmak veya uzanmak için alacağınız herhangi bir koltuk sizleri yavaşlatabilir ve çalışma anında uyumanıza neden olabilir.

Sandalye seçimi ise home ofisin en önemli kısımlarından biridir. Oturarak iş yapacağınızı varsayacak olur isek sandalyeniz kesinlikle rahat ve yormayan bir yapıda olmalı, sırt ağrılarınızın olmasını da engellemelidir.

Mobilya ve dekor ürünleri seçiminde de kesinlikle dikkatli olmalısınız. Öyle ki koyu renkler ile odayı dekore etmeniz demek sürekli olarak depresif bir havanın içerisinde olmanız anlamına gelmektedir. Bu da dolayısı ile çalışma enerjinizi düşürecektir.

Home ofiste kendi isteğiniz dışında kesinlikle almanız gereken bir kaç dekor ürünleri vardır. Bunlardan bazıları saat ve not defteridir. Masanızın üzerinde bulunacak olan not defteri ve bir kalem hayatınızı kurtarabilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.