HTC U Ultra Teknik Özellikleri

0

2017’de çıkacak olan HTC U Ultra teknik özellikleri

HTC firması 2017 yılında oldukça hareketli bir yıl geçirecek gibi duruyor. Bugün sizler için en merak edilen HTC U Ultra modelinin teknik özelliklerini açıklayacağız.

HTC U Ultra ekran özellikleri

Öncelikle telefonunun ekranında en dikkat çeken özelliğin ekran boyutunun olduğunu açıklamak istiyorum. 5.7 inç kapasitede bulunan ekran boyutunun çözünürlüğü de boyutu kadar dikkat çekici. 1440 x 2560 QHD çözünürlük bulunan bu telefonda kullanılan ekran teknolojisi Süper LCD 5 dikkat çekiyor. Gorilla Glass 5 ekran dayanıklılığı bulunan bu telefonda ekran gövde oranı olarak 69.12 % karşımıza çıkıyor. Bu telefonda aynı zamanda 2. Ön ekranın olacağının da açıklanması kullanıcılar tarafından merak ediliyor.  Telefonda bulunan ikinci ekranın boyutu ise 2.05 inç boyutu ile karşımıza çıkacaktır. Bu ekranın çözünürlüğü ise 160 x 1040 piksel.

HTC U Ultra kamera ve batarya özellikleri

3000 mAh kapasitesinde bulunan bataryada 26 saat konuşma süresi dikkat çekiyor. Hızlı şarj özelliğinin de bulunması kullanıcıların en çok hoşuna giden özelliklerin başında geliyor.

HTC U Ultra telefonunda bulunan kamera özellikleri ise gerçekten firmanın en başarılı özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Telefonun arka kamerasında bulunan 12 MP çözünürlükte kameranın 4K video çekme özelliği sunmaktadır. 2160 piksel çözünürlüğünde video çekme fırsatını sunan bu kamera son derece başarılı. Ön kamera konusunda ise 16 MP çözünürlüğe sahip olan bu telefonda 30 fps değer bulunmaktadır.

HTC U Ultra telefonu temel özellikleri

2.15 GHZ kapasitesinde bulunan işlemci kapasitesi 4 çekirdekli bir işlemci. 4 GB RAM bulunan bu telefonda 64 GB dahili hafıza bulunmaktadır. Aynı zamanda 2 TB’a kadar artan hafıza desteği sunulan bu telefonda GPU frekansı ise 653 MHZ kapasitesinde.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.