Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Yaptıranların 5 Önerisi

0

Hydrafacial nedir, kaç seans yapılmalı ve nasıl yapılır gibi soruların yanı sıra sonrasında nelere dikkat edilmeli konusunda fikir sahibi olabileceğiniz yanıtları burada bulabilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, cilde uygulanan ve cilt üzerinde iyileştirme yöntemi ile onarım sağlayan, cildi yenileyen, bakım yapan vakum yöntemi ile uygulanan cilt bakım şeklidir. Hydrafacial, yağlı ciltlere, ciltte tıkalı gözeneklere, kırışıklıklara ve lekelere geçmesi için uygulanmaktadır.

Hydrafacial ile cilt onarım işlemi yaptıracak kişiler vakumlama yöntemi ile bu işlemi yaptıracaklarından diğer cilt bakım ve onarım yöntemlerinde yaşanan acıların hiçbirini yaşamazlar. Bu işlemler vakumlu olarak yapılır ve acı vermez.

Hydrafacial-nedir-avantajlari-nedir-
Hydrafacial Nedir

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Hydrafacial kullanmadan önce cildinizi cilt tipinize uygun olan temizleyici solüsyon ile temizlemelisiniz. Bu temizlik işlemi Hydrafacial uygulamasından hemen önce yapılmalıdır.

Cildinizi temizledikten sonra cildinizin yüzeyi yumuşar ve gözenekler açılır. Bu durumda hemen Hydrafacial ile vakum yapılmalıdır. Vakum ile cilt üzerinde temizleyiciler ile çıkmayan lekeler, ölü deri, deride farklılaşma gibi durumlar ciltten kurtarılır.

Bu durumun en güzel yanı tamamen acısız olmasının yanı sıra birçok cilt tipine de uygun olmasıdır. Cilde vakum yapıldıktan sonra da cildin beslenmesi gereklidir.

Hydrafacial Uyguladıktan Sonra Cilde Ne Sürülmeli

Hydrafacial uygulandıktan sonra cildinizi daha hızlı onarım için hazırlamalısınız. Bu takviyeler ile cilt hem uygulanan tedaviden en az zararla çıkıp tamamen yarar  verir hem de daha hızlı iyileşir. Hydrafacial’den sonra aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Cilt tipinize ve cildinizde yaşadığınız probleme özel olarak seçilmiş olan solüsyonları cildinize uygulayın.
 • Hydrafacial’ın radyofrekans özelliğine sahip olan başlığı ile cildinizde kullandığınız solüsyonları cildinize yedirin.
 • Soğutucu başlığı kullanarak ciltte şok etkisi yaratın. Bu işlemi yapmanız kullandığınız solüsyonun cilt tarafından atılmadan cildin daha rahat emmesini sağlayacak.
 • En son olarak da LED özelliğini kullanın. Bu işlem ile birlikte cildinizi burada hasar olduğu algısı yaratarak onarıma hazır duruma getireceksiniz.

Hydrafacial ile bu işlemleri uyguladığınızda cildiniz sıkılaşacaktır. Bunun yanı sıra koruma, farklı lekelere karşı önlem alma gibi etkileri de vardır. Cildiniz her türlü duruma karşı tam donanımlı hale gelir.

Hydrafacial-nedir-nasil-yapilir-yorumlari
Hydrafacial nedir, Hydrafacial nasıl yapılır

Hydrafacial Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hydrafacial kullandıktan sonra dikkat etmeniz gerekenler sıklıkla bu işlemi uygulamamanız, uygulanan bölgeyi yoğun gün ışığından korumanız, ardından hemen duşa girmemeniz ve bir süre mikrop bulaşmaya vücut açık olduğundan mikroptan korumanız gerekmektedir.

Hydrafacial Kullananların 5 Önerisi

Hydrafacial Yorumları

Bu tedaviyi uygulayan kişilerin Hydrafacial yorumları burada yer almaktadır. Bu kişiler çeşitli cilt bakımı platformlarında yazan kişilerin Hydrafacial yorumlarına dayanmaktadır.

 1. Merhabalar. Ben yüzümdeki aknelerden kalan derin çukurlar için Hydrafacial kullanımını uygun gördüm. Son derece memnun kaldım. Ancak size önerim gün içerisinde dışarıya fazla çıkmayacak zamanlarda yapın ve vücudun iyileşmesine olanak sağlayın.
 2. Kesinlikle aşırı gün ışığından koruyun ve özellikle yazları fazla uygulamamaya çalışın.
 3. Koruyu solüsyonları kendinize uygun olacak şekilde araştırın. Eczanıza durumu anlatın onlar yönlendireceklerdir.
 4. Uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizleyin. Temizleyici köpük kullandım ben çok faydasını gördüm. Aynı zamanda onarımını da sağlıyordu vücudun. İsim vermiyorum ancak araştırdığıma göre birçok farklı ürün mevcut. Aynı özellikte olduğunu düşünüyorum hepsinin.
 5. Kesinlikle aynı başlıkları kimse ile paylaşmayın. Aile içerisinde bile olsa izin vermeyin.

Hydrafacial Zararları Nedir?

Hydrafacial vakum tedavisi ile yapılan bir işlem olduğundan birçok cilt tipine uygundur ve Hydrafacial zararları neredeyse yoktur. Cilt bakımında kullanılan en az zararlı ürünler arasında olabilir hatta. Cilde uygulanan Dermaroller gibi yararak değil vakum ile onarım sağlar.

Hydrafacial Avantajları Nedir?

 1. Herhangi bir acı hissetirmez.
 2. Birçok cilt tipine uygundur.
 3. Yan etkisi ve uyum sorunu neredeyse yoktur.
 4. Cildin hızlıca onarılmasını sağlar.
 5. Birçok işlemi bir arada barındırır (Cildi vakumlama, temizleme ve sürülen solüsyonları yedirme gibi)
 6. Kısa süreli işlemlere sahiptir.
 7. Ciltte kırışıkların giderilmesi, akne lekeleri, kahverengi lekeler gibi lekelerin onarılması, cildin sıkılaşması gibi birçok konuda yardımcı olur.
 8. Bebeksi bir cilt yapısına zemin hazırlar ve kimyasal kullanmadan doğal solüsyonlar ile bunu yapmanıza olanak sağlar.
 9. Cildinizin farklı tonlarda olması sorununu düzeltir ve tüm cildin tek bir tonda olmasını sağlayarak cildi güzelleştirir.
 10. Uygulama sonrasında ciltte tepkime oluşturmaz. (Tahriş etme, ciltte şişkinlik ve kızarıklık gibi durumlar oluşturmaz.)
Hydrafacial-fiyati-ne-kadar-Hydrafacial-kac-seans
Hydrafacial yorumları

Hydrafacial Fiyatı Ne Kadar?

Hydrafacial’ın belirli bir fiyatı yoktur. Kendiniz evde yapacaksınız cihazı satın almanız gerekmektedir. Eğer güzellik merkezlerinde yaptıracaksanız fiyat değişkenlik gösterir. Senslar arası kliniğe göre 300 ile 1500 TL arasına kadar fiyat ödemeniz gerekebilir.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Hydrafacial yaparken belirli bir seans sayısı yoktur. Seans düzenlemesi genellikle dermatolokların cilt sorununuzu analiz edip önceki örnekleri ile karşılaştırmaları sonrası tahmin edebilir. Cildinizin kendisini onarım süresi ve uygulamak istediğiniz soruna göre seans değişiklik gösterebilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.