İMÜ Odyometri Öğrencisinden Odyometri ve İMÜ İncelemesi

0

Odyometri Nedir ? Odyometri Bölümü

Merbaha arkadaşlar bugün sizler için İMÜ ve Odyometri hakkında merak ettiklerinizi gidermek amacıyla Zehra ile soru-cevap yaptık.Bu soru cevapta Odyometri Nedir ? Odyometri Bölümü ve İMÜ Nasıl ? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.Kendisine teşekkür ediyoruz.Umarım faydalı olur.

1.Öncelikle bize İMÜ’den bahseder misin?

İstanbul Medipol Üniversitesi sağlık alanında adı duyulmuş bir üniversite olduğundan eğitim olarak normal düzeyde (çok zor sayılmacak) zor. Sosyal faaliyet olarak etkin bir üniversite fakat bir takım aksaklıkları oluyor( Hava şartları vs. gibi). Üniversitemizin 2  kampüsü var Haliç ve Kavacık olmak üzere Kavacık’ta da Kuzey ve güney olmak 2 kampüsümüz bulunuyor 3. bir kampüste yapım aşamasında. Ben Kavacık Kuzey Kampüsü’nde Odyometri okumaktayım. İstanbul Medipol Üniversitesi için genel düşüncem olanakları açısından iyi bir üniversite. Daha da geliştirilebilir kesinlikle imkan açısından.

2.Odyometri okumak senin tercihin miydi?

Odyometri okumak benim tercihimdi. Bölüm yeni ve bulunduğu alan ilgimi çok çekmekte.

3.Odyometri ders içeriği ve zorluğu nedir ?

Ders içeriği kulak ve denge üzerine kurulu bir bölüm. Matematik, Kimya, Biyoloji ve Fizik derslerinde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız oldukça kolay bir bölüm gibi gelebilir.

4.Odyometri mezunu ne iş yapar?

Odyometri mezunu kişiler hastanelerde odyometrist (işitme testlerini yapan kişi) olarak çalışabilirler ya da İşitme cihazları satışından sorumlu firmalarda cihaz tanıtımı ve pazarlamada çalışabilirler.

5.Odyometri mezunlarının genel olarak maaş piyasası nedir?

Odyometri mezunları  2000TL civarında maaş almaktadırlar. (Firmadan firmaya odyometristten odyometriste göre değişebilir)

6.Odyometri için başarı sıralamanı ve yılını bizimle paylaşır mısın?

Odyometri başarı sıralamam 2016-2017 yılları arasında 304.000di.

7.Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı ?

Odyometristlerin sahip oldukları nitelikler kesinlikle insanlarla iletişim kurma düzeyi iyi olan kişiler olmalılardır. Hasta psikolojisini anlayabilir olmalılardır. Yabancı dil önemli bir faktördür. Mesleğini severek yapan insan olmaları da önemlidir.


Bu soru cevap 2017 yılında yapılmıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.