İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları – Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

0

İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları – Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

İngilizce’nin önemi giderek artarak zorunluluk haline geldiğini hepimiz biliyoruz. Ve bu zorunluluk beraberinde zorlukları da getiriyor. İngilizce veya genel olarak farklı bir dil öğrenmenin bazı püf noktaları vardır. Bunların en önemlisinin kesinlikle en az Türkçe kadar İngilizce kelimeler de duymak olduğunu düşünüyoruz.Peki İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları nelerdir ?

İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

Yabancı çizgi film, zevkinize uygun türde film, dizi izleyip müzikleri dinlemekle yolumuza ilk adımı atabiliriz. Zaten hepimizin farkında olmasak da ilkokuldan beri aldığımız dersler sayesinde beynimizin bir yerlerinde İngilizce kelimeler, gramer vs. mevcut. Asıl mevzu bu bilgileri doğru şekilde ortaya çıkarabilmekte. Bu da ancak günlük hayatımıza İngilizce’yi almaya başlamakla olabilir.
İnternette kurallara ve basit kelimelere dair çokça videolar mevcut. Bunlar izlenip ufak notlar tutarak akılda kalıcılığı sağlanabilir. Her gün kendimize 5 kelime öğrenme görevi verip ay sonunda güzel bir şekilde ödüllendirme yapıp kendimizi motive edebiliriz. Yapışkan postit kağıtlara kelimeler yazarak odamızın farklı yerlerine veya çalışma masamıza asabiliriz. Bu şekilde gün içinde sürekli gözümüzün önünde kelimeler duruyor olur. Ayrıca bir kelimeyi küçük kağıtlar kesip bir tarafına İngilizcesini bir tarafına Türkçesini yazıp bir kutuya atarak oyun haline getirmek herkesin tavsiye ettiği bir yoldur, aklınızda bulunsun derim.

Peki pratiğe nasıl dökeceğiz?

Bunun aslında birkaç yolu var. Şimdi maddeler halinde sıralayacağım.
1) Sizin gibi İngilizce öğrenmeye hevesli arkadaşlarınızla bir whatsapp grubu açıp orada sadece İngilizce konuşun. Mümkünse Türkçe konuşana ufak tatlı cezalar bile verebilirsiniz.
2) Bir konu belirleyip o konu hakkında deneme yazıları yazın. Tıkandığınız yerde translate’den yardım alarak yeni kelimeler öğrenmeye çalışın.
3) Günlük hayatınızda konuşurken bile o söylediklerinizin İngilizcesini aklınızdan geçirin.
4) Yabancı arkadaş edinin. Bu en etkili yöntemdir.
5) İmkanınız varsa yurtdışına çıkın ve mümkün oldukça insanlarla tanışıp sohbet etmeye çalışın. (Güvenilirliği tartışılır ama bir hostelde kalıp farklı milletlerden sizin gibi gezen insanlarla sohbet edip arkadaşlık kurmak da güzel bir yol olabilir.)
Şimdi bir yerden İngilizcemizi geliştirmeye başlayabiliriz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.