İnstagram Aç – İnstagram Hesap Aç ve İnstagram Kaydol

0

İnstagram hesap açma, instagram aç ve instagram kayıt olma işlemlerinizi nasıl yapılacağını kolaylıkla öğrenin. İnstagram hesap açmak. Basit anlatımlar ile yayınladığımız adımları ilerleterek sizler de rahatlıkla İnstagram’da hesap açabileceksiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram hesabı açmak için, instagram uygulamasını veya instagram.com internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Burada kayıt ol butonuna basarak e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girdikten sonra hesap açabilirsiniz. İnstagram hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İnstagram’da hesap açmanın 2 farklı yöntemi vardır. Bunlardan birincisi İnstagram’ın uygulamasından üye olmaktır. İkincisi ise İnstagram’ın internet sitesi üzerinden üye olmaktır. Her iki yöntemi de sırayla sizlere anlatacağız.

nasil-instagram-hesap-acilir-instagram-kaydolma
nasil-instagram-hesap-acilir-instagram-kaydolma

İnstagram Hesap Aç

İnstagram Uygulaması Üzerinden Hesap Aç

 • App Store veya Google Play Store üzerinden İnstagram aratarak İnstagram uygulamasını indirin.
 • Uygulama telefonunuza indikten sonra İnstagram uygulamasını açın.
 • İnstagram uygulamasında en altta yazan “Kaydol” yazısına tıklayın.
 • Mail adresinizi veya telefon numaranızı gelen ekrana yazın.
 • Sonrasında şifrenizi oluşturun.
 • Telefon numarası girdiyseniz telefonunuza gelen mesajdaki kodu İnstagram uygulamasındaki ekrana yazarak telefon numaranızı onaylayın.

Bu işlemeler sonrasında sizler de instagram hesap açmış olacaksınız. Artık rahatlıkla İnstagram hesabınızı kullanabilirsiniz.

İnstagram Bilgisayardan Hesap Aç

İnstagram bilgisayardan hesap açmak için instagram.com adresine gidiniz. Sonrasında aşağıdaki adımları izleyin:

 • instagram.com sitesine gittikten sonra “Kaydol” yazısına tıklayın.

  instagram-hesap-acmak
  instagram-hesap-acmak
 • Cep telefonunuzu veya e-posta adresinizi, isminizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturduktan sonra kaydol butonuna basarak instagram kaydolma işlemini tamamlayın.

  instagram-kayit-olmak
  instagram-kayit-olmak

İnstagram Nedir?

İnstagram, resim ve video paylaşıp arkadaşlarınızla etkileşim kurabileceğiniz sosyal medya paylaşım platformudur. İnstagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ağını geliştirmiş ve içerisine Snapchat ile tanıdığımız hikayeler özelliklerinin yanı sıra farklı özellikler de ekleyerek popülaritesini arttırmıştır.

İnstagram Kullanıcı Adı Nedir?

İnstagram kullanıcı adı, İnstagram üzerinde kendi profilinize verilen isimdir. Bu isim sadece size özel olacağından insanların sizi bulması ve sizin insanlara kendi hesabınızı daha rahat paylaşabilmenize olanak sağlanmaktadır.

İnstagram kullanıcı adını kolay yazılır ve akılda kalıcı olacak bir şekilde belirlerseniz sonrasında sizi İnstagram’da takip etmek isteyen arkadaşlarınıza kolaylık sağlamış olursunuz ve rahatlıkla takipçi arttırabilirsiniz.

instagram-nedir-instagram-hikayeler-instagram-reels
instagram-nedir-instagram-hikayeler-instagram-reels

İnstagram Hikayeler Nedir?

İnstagram hikayeler, İnstagram’ın Snapchat’den uyarlama olarak yayınladığı, 24 saatliğine resim veya video yayınlayabileceğiniz özelliktir. Bu özellik sayesinde sizler de İnstagram’da sadece 24 saat yayında olacak ve sonrasında görünmeyecek paylaşımlar yapabilirsiniz.

İnstagram’da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

İnstagram’da hikaye paylaşmak için instagram uygulamasını açın ve ana sayfaya gidin. Ana sayfada parmağınızı sağa doğru kaydırın. Kamer açılacaktır. Burada çekeceğiniz fotoğraf veya videolar İnstagram’da 24 saatliğine takipçilerinize yayınlanır.

İnstagram Reels Nedir?

İnstagram reels, İnstagram’ın video paylaşım servisidir. İnstagram uygulaması üzerinden sol altta bulunan büyüteç simgesine tıklayarak reels üzerinden paylaşılan videolar izlenebilir.

Reels Video Nasıl Paylaşılır?

Reels de video paylaşmak için instagram uygulamasından ana sayfaya gelin. Sonrasında sayfayı parmağınız ile sağa kaydırın. Kamera açılacaktır ve aynı zamanda alt kısımda hikayeler açılacaktır. Buradan hikayeler kısmını kaydırarak Reels yazısına getirin ve reels videosu çektikten sonra paylaşın.

instagram-canli-yayin-acmak
instagram-canli-yayin-acmak

İnstagram Canlı Yayın Nedir?

İnstagram canı yayın, insanaların anlık olarak çektiklerini İnstagram’dan paylaşabildiği canlı video servisidir. İnstagram’da birçok kullanıcı konser, miting veya eğlenceli mekanlarda canlı yayın yapmaktadırlar. Takipçilerinize anlık olarak göstermek istedikleriniz olursa sizler de canlı yayın yapabilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram’da canlı yayın yapmak için öncelikle instagram uygulamasını açın ve ana ekrana gidin. Ana ekranda parmağınızı sağa doğru kaydırın. Sonrasında kamera açılacaktır. Alt kısımda “Hikayeler” yazısının üzerine gelin ve buradaki metni sola kaydırarak “Canlı” yazısına getirin. Sonrasında belirtilen talimatları uygulayarak İnstagram’da canlı yayın yapabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.