Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ? Instagram Video Sohbet

0

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ? Instagram Video Sohbet

Instagram için yayınlanan son güncellemeler, uygulamanın kullanım oranlarının artmasına yönelik güncellemeler oldu. YouTube benzeri yeni bir platform, hikayeler bölümlerine eklenen anket özellikleri ve daha birçok yenilik. Tüm bu yenilikler bir yana Instagram’ın kullanım oranını arttırma konusunda en başarılı sistemlerden birisi de Instagram Video Sohbet özelliği.

Kullanıcıların birbirleriyle videolu olarak görüşmesini sağlayan özellik, anlık mesajlaşma uygulamalarıyla aradaki farkın azalmasını sağlamakta. Instagram Video Sohbet veya Instagram Görüntülü Konuşma özelliğinin kullanımı için ise birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Bu kısımlardan söz edelim.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ? Instagram Video Sohbet

Yeni güncellemeler sonrasında gelen özelliğin kullanımından ve gerekliliklerinden söz edeceğiz. Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.

  • Instagram içerisinde, sağ üst kısımda yer alan IGTV simgesinin hemen yanında bulunan uçak simgesine dokunun.
  • Daha önce mesajlaştığınız kullanıcılar ve gruplarlar görüntülü sohbet başlatmak istiyorsanız, bu kısımda bir seçim yapmanız gerekiyor.
  • Seçim yapmanızın ardından, sağ üst köşede beliren kamera simgesine dokunun.
  • Bu şekilde seçtiğiniz kullanıcılara, görüntülü görüşme yapmak istediğiniz bir bildirim olarak gösteriliyor. Kullanıcı bu daveti olumlu olarak yanıtlayacak olursa, görüntülü görüşme başlatılmış oluyor.
  • İlk kısımda, eski konuşmalar ve yapmış olduğunuz grup görüşmelerinden kişilerle görüntülü görüşme yapabilmeyi aktardık. Fakat daha önce sohbet etmediğiniz ya da sohbet menüsü kaldırılmış olan kullanıcılar, yani yeni kullanıcılarla görüntülü görüşme yapmak isterseniz, biraz daha farklı işlemler yapmanız gerekiyor.

Yeni Kullanıcılar İçin Instagram Görüntülü Konuşma ;

  • Sağ üst köşede yer alan “+” sekmesine tıklayın. Instagram görüntülü konuşma yapmak istediğini kullanıcıların adını yazın. Maksimum olarak 4 kullanıcı yazabiliyorsunuz.
  • Daha sonra ise görüntülü görüşme başlatma kısmına geçiyoruz. Sağ üst kısımda yer alan “video kamera” sekmesine basmanız gerekecek.
  • Aynı şekilde videolu arama gönderdiğiniz kişi ya da kişilere bildirim gönderilecek.
  • Eğer bildirim kabul edilecek olursa, Instagram görüntülü konuşma başlatılmış olacak.Instagram görüntülü konuşma bildirimi kabul edilmediği zaman, sohbeti başlatmanız mümkün olmuyor.
  • Mutlaka karşı tarafın görüşmeyi kabul etmesi gerekiyor. Davet kabul edilecek olursa, sorunsuz bir şekilde Instagram Video Sohbet özelliğini kullanabiliyorsunuz. Bu arada herhangi bir sorun olmaması için son güncellemeleri aldığınızdan da emin olun.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.