Instagram Grup Oluşturma Nasıl Yapılır ?

0

Instagram Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Instagram, kendi alanının en başarılı uygulamalarından bir tanesi. Sürekli büyüyen bir kullanıcı kitlesine sahip olmasının yanında, yenilikleriyle de ilgi çekmeyi başaran uygulamada birbirinden ilginç birçok özellik var. Kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttıran ve uygulamanın en çok kullanılan bölümlerinden birisi de Instagram Direct bölümü. Uygulamalar içerisinde mesajlaşma özelliklerini sunan bölüm, Instagram Grup Oluşturma ayrıcalığına da ulaşmanızı sağlıyor.
Asıl merak edilen ise Instagram Grup Oluşturma işleminin nasıl yapılacağı. Bu yazımızda grup oluşturma işlemlerinden söz edeceğiz.

Adım Adım Instagram’da Grup Oluşturma

Instagram’da Grup Oluşturma işlemine geçmeden önce, Instagram hesabınıza girmeniz ve ardından Direct bölümüne geçmeniz gerektiğini hatırlatalım. Direct bölümüne girdikten sonra, işlemlerden söz edebiliriz.

• Direct mesaj bölümünde yer alan ve sağ üst kısımda konumlandırılmış olan “+” sekmesine basmanız gerekiyor.
• “+” sekmesine bastığınız zaman, yeni mesaj ekranı açılacaktır. Açılan bu mesaj ekranı üzerinden ise gönderileri düzenlemeniz gerekiyor.

• Öncelikle “Kime” yazan bölüme gelip, bu kısımda grup içerisinde yer vermek istediğiniz kullanıcıları seçmeniz gerekiyor. Grup içerisinde yer alacak kullanıcıların adını bu kısma yazıp, ardından mesaj bölümüne geçiyoruz.

• Instagram’da Grup Oluşturma işlemi için yapmanız gereken diğer bir işlem ise gönderi yapmak olacak. Seçtiğiniz kullanıcıların da bulunduğu grubun oluşması için bir mesaj göndermeniz gerekiyor.

• Mesajınızı gönderdiğiniz zaman, gönderi tüm kullanıcılara gidiyor ve grup oluşturulmuş oluyor. Sadece mesaj değil, bunun dışında fotoğraf ve video gibi bir gönderi de yapabileceğinizi ekleyelim.

• Yine gruba yeni kişiler eklemek isterseniz, kullanacağınız alan burası olacak. Yeni birini eklemek için yine sağ üst köşede yer alan “kişi ekle” kısmını kullanabilirsiniz. Kullanıcı eklemek için yapacağınız işlemlerde yine aynı. Yeni eklemek istediğiniz kullanıcının adını da aynı şekilde, bu kısımda girmeniz gerekiyor.

Burada Instagram size bir uyarı mesajı gösterecektir. Yeni bir kişi eklediğiniz zaman, yeni kişi tüm grup mesajlarını görecektir. Eski mesajlarında gösterilmesi nedeniyle Instagram Grup Oluşturma bölümünde bir uyarı mesajı alacaksınız. Size bu konuda yapılan bilgilendirmeyi onayladığınız zaman, yeni kişi otomatik olarak eklenmiş olacak.Bunun dışında sormak istediğiniz bir şey varsa yorumlar kısmından sorabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.