Instagram IGTV Nedir ? IGTV Nasıl Kullanılır ?

0

Instagram IGTV Nedir?

Ülkemizde ve dünyada en popüler soysal paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcıları bir araya topluyor. Günümüzde yeni özelliklerle kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden İnstagram 1 saate kadar çıkabilen dikey video kullanımını Instagram IGTV ile kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcıların daha anlamlı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen bu özellik, İnstagram kullanıcılarına sunulması ile birlikte kısa sürede büyük ilgi gördü.

Instagram IGTV Mobil Kullanıma Uygun Olarak Tasarlandı

IGTV, mobil kullanımının artmasını göz önüne getirerek tasarlanmış tam ekran ve dikey videolar paylaşma imkanı sunan yeni özellik olarak dikkat çekiyor. IGTV kaliteli ve kolay kullanım özellikleri ile kullanıcıların beğenisini kısa sürede kazanmayı başardı. İnstagram ağı üzerinden kullanılmakta olan IGTV, takip edilen hesapların videolarını izleme imkanı sunuyor.

Diğer Video Paylaşım Platformlarından Çok Farklı

Günümüzde birçok video paylaşım platformu görmüş olsak da Instagramın yayınlamış olduğu IGTV, rakiplerinden oldukça farklı ve tamamen kullanıcı odaklı tasarlanmış bir uygulama. Instagram, mobil kullanıcılar düşünülerek dizayn ettiği IGTVyi kısa süre önce kullanıcılarının beğenisine sundu. Instagram içinde bir bölüm olarak kullanabileceğiniz IGTV dilerseniz, ayrı bir uygulama ile de kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde 1 saate kadar uzun videolarınızı dikey formatta IGTV hesabınızda kolayca paylaşabilirsiniz.

Instagram IGTV Nasıl Kullanılır?

Her Instagram kullanıcısı tarafından kullanılabilecek bu uygulama oldukça kolay kullanım özellikleri ile geliştirildi. Uygulamayı açtığınızda devam et seçeneğini göreceksiniz. Dilerseniz farklı bir hesapla da uygulamayı kullanabilir, dilerseniz kendi hesabınızdan devam et diyerek IGTV yi kullanabilirsiniz.  Uygulamaya girdiğinizde karşınız şu özellikler çıkacaktır.

  • Senin için
  • Takip Ettiklerin
  • Popüler
  • İzlemeye Devam Et

Bu özelliklerden dilediğinizi seçerek platformu kolayca kullanabilir ve yeni deneyimlerle güzel vakit geçirebilirsiniz. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen uygulama kısa sürede milyonlarca kişi tarafından tercih edildi.

instagram ig tv
Instagram IGTV Nedir?

Instagram IGTV ‘de Kanal Nasıl Oluşturulur?

IGTVde kanal oluşturmak oldukça kolay olup, sizde kendi kanalınızı oluşturarak özgün ve kendi videolarınız ile birçok kullanıcıya kolayca ulaşabilirsiniz.İnstagram IGTV sekmelerinin üzerinde bulunan resminize tıklayın ve kanalınızı saniyeler içerisinde oluşturun! Kanal oluşturmak oldukça kolay, siz de oluşturduğunuz kanalınıza yeni videolar atarak takipçilerinizin ilgisini çekecek yeni paylaşımlarla kanalınızı popüler hale getirebilirsiniz. Ekranın sağ-orta bölümünde yer alan artı (+ ) sekmesini kullanarak kanalınıza istediğiniz kadar yeni videolar yüklemeye başlayabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.