Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

0

Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

Facebook desteğiyle beraber şu an için büyük bir aktif kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, özellikle reklam konusunda ilk başvurulan platformlar arasında.Bu nedenle Instagram’a Reklam Nasıl Verilir? sorusu karşımıza çıkıyor.

Hem reklam maliyetlerinin çok daha düşük olması hem de büyük bir kullanıcı kitlesinin bulunması Instagram reklam verme sisteminin çok daha avantajlı bir sistem olarak karşımıza çıkmasını sağlıyor. Tabi ki her sistemde olduğu gibi Instagram reklam verme işlemi içinde belli başlı ayarları yapmanız gerekiyor.Peki Instagram’a Reklam Nasıl Verilir? Hemen bu ayarlamalara geçerek nasıl reklam verileceğine bakalım.

Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

1.Instagram’da reklam oluşturmak için yine Facebook reklam sistemi kullanılıyor. Bunun için Facebook hesabınıza girip buradan sağ üst menüden aşağı ok butonuna basarak “reklam oluştur” bağlantısına girmeniz gerek.

2.Ardından Facebook reklam verme işleminde olduğu gibi adımları takip etmeniz gerekiyor. İlk olarak reklam türünü seçiyorsunuz.

3.Ardından devama basarak reklamın görüntüleneceği kitleyi seçmeniz gerekecek. Reklamın görüntüleneceği konumlar, reklamın hangi gruplara gösterileceği gibi seçenekleri de seçerek reklamınız için bir portföy oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra ise bütçe sayfanıza geçiş yapıyorsunuz.

4.Bütçe sayfasından ise hem reklam bütçenizin nasıl kullanılacağını hem de bütçenizin ne kadar olacağını belirlemeniz gerekiyor. Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde ise Instagram reklam verme sistemiyle ilgili önemli bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

5.Reklamınızın oluşturulacağı ekranda “hangi metni ve bağlantıları kullanmak istiyorsunuz?” sekmesinin altında yer alan “Instagram hesabı” kısmına Instagram hesabınızı ekleyip ardından reklam oluşturma işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Reklamınızın nasıl görüneceğini de seçtikten sonra ise reklam ödemenizi yapmanız gerekiyor. Ardından reklamlarınızın Instagram sekmesi altında Instagram için oluşturulan reklamları seçerek Instagram’da da reklamlarınızı yayına çıkarabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.