Instagram’ı Nasıl Türkçe Yaparım? Instagram Türkçe

0

Instagram’ı Nasıl Türkçe Yaparım? – Instagram Türkçe Ayarı

Instagram’ı Türkçe Nasıl Yapılır sorusunun cevabı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.Instagram bazı durumlarda büyük sorunlar çıkartabiliyor. Bunlardan birisi de Instagram dil ayarı. Sürekli güncellenen uygulamaya son güncellemeyle dil ayarı sıkıntısı yaşanabiliyor. Türkçe dili ayarlamak için birçok uygulama ve ayar mevcut. Güncelleme geldiği zaman Türkçe dil ayarı bozulabilir. Bu sıkıntı güncelleme ile gerçekleşir. Ancak güncelleme yapıldıktan sonra tekrar yeni bir güncelleme gelirse uygulama düzelebilir.

Instagram’ı Nasıl Türkçe Yaparım

Instagram da kullanmak istediğiniz dili her an değiştirebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz dili dil ayarları bölümünden değiştirebilirsiniz. Menüye girerek profilinize gitmelisiniz. Sağ üstte bulunan ayarlar menüsüne dokununuz. Ve ardından dil seçeneğine dokunarak istediğiniz dili seçiniz. Bazı durumlarda 8.4 sürümü dil değişimini uygulamaktadır. İnstagramı nasıl Türkçe yaparım sorusu bu şekilde kısa olarak çözülmüştür.

iPhone Türkçe Dil Ayarı

iPhone’da instagram güncellemesi yapıldıktan sonra İngilizce olabilir. İngilizce olan iPhone’lar instagram dili değiştirme resimli anlatım olarak da yapılır. iPhone ve android de olduğu gibi Türkçe’yi seçtiğinizde tekrar İngilizce olmaktadır. Bazı durumlarda bir kaç denemeden hemen sonra Türkçe’ ye çevrilme durumu olabilir. Kesin çözüm olarak en fazla kullanılan yol dil ayarlarıyla durumu çözmektir. Instagram ana dil ayarları düzenlemek için 3 çizgiye dokunmalısınız ve “Settings” ve “Account“ dan “Language” ayarı yapılarak bu bölümden Türkçe yazan seçeneği seçmelisiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.