iPhone 8 Reset Nasıl Atılır ?

0

iPhone 8 Reset Nasıl Atılır?

2017 yılının amiral gemisi iPhone modellerinden biri olan iPhone 8 serisi, birçok alanda önemli güncellemelerle geldi. Her ne kadar tasarım kısmında çok önemli değişiklikler yok gibi gözükse de bazı kullanımların güncellendiğini ve düzenlendiğini gördük. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde, bu şekilde değişiklik gösteren özelliklerden birisi de iPhone 8 Reset işlemi oldu. Aslında eski seride olduğu gibi Home tuşu düzenlemesi nedeniyle bir değişiklik söz konusu. Yani iPhone 7 kullanıcıları yeni sisteme alışkın olacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan iPhone 8 Reset işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verelim.

iPhone 8 Reset Atma Yöntemi

iPhone 8 Reset iPhone 8 Reset Nasıl Atılır ?

Yapacağımız işlemlerin, sadece iPhone 8 modeli için geçerli olmadığını belirtelim. Bu işlem hem iPhone 8 akıllı telefonları için geçerli hem de iPhone 8 Plus modelleri için geçerli. Zaten her iki modelde de tasarım ve fiziksel tuş yerleşimi çok değişiklik göstermiyor. Bu nedenle işlemler, iki model içinde geçerli. Hatırlatmamızı yaptıktan sonra, hemen işlemlere geçelim.

  • İlk işlem ses açma tuşunu kullanmak. “Ses açma” tuşuna basın. Tuşa sadece 1 kez basmanız gerektiğini unutmayın. Tuşa basılı tutmamanız gerekiyor. 1 kez basıp bıraktıktan sonra diğer işlemlere geçiyoruz.
  • İkinci işlemde ise “ses kısma” tuşunu kullanacaksınız. Yine ses kısma tuşuna da sadece 1 kez basıp bırakıyoruz. Tek bir tık yeterli.
  • İki tuşu da bıraktıktan sonra, sağ kısımda yer alan güç tuşuna basmanız gerekiyor. 10 saniye kadar güç tuşuna basılı tutuyoruz. Güç tuşunu, Apple logosu çıkana kadar basmanız yeterli oluyor.

Apple logosu ekrana geldikten sonra, işlem tamamlanmış olacak. iPhone 8 Reset işlemi için yapılacaklar bu kadar. Eğer bir sorun olur ya da reset işlemi başlamazsa Recovery modu kullanmanız gerekebilir.

Bu durumda cihazınızı, iTunes ile bağlamalı ve yine logoyu görene kadar güç tuşuna basılı tutmalısınız. iTunes ile bağlantı gerçekleştirildiği zaman, iTunes’a giriş yapmanız ve buradan iPhone Restore işlemini gerçekleştirmeniz gerekecek. Yine güncelleme işlemleri de bu kısımdan yapılabilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.