iPhone Arama Yönlendirme Nedir? iPhone Arama Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

0

iPhone Arama Yönlendirme Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

iPhone akıllı telefonlarda kullanıcılara sunulan ayrıcalıklar telefonun kullanımını kolaylaştırdığı gibi kullanıcıların sorunlarına çok daha kolay çözüm bulmasını sağlıyor. iPhone serisi akıllı telefonların bu şekilde kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklardan birisi de kolay arama yönlendirme işlemi.

iPhone Arama Yönlendirme Ne Amaçla Kullanılıyor?

iPhone telefonlarda sadece birkaç küçük işlemle düzenleyebileceğiniz iPhone Arama Yönlendirme işlemi gelen aramalarınızı kendi numaranız dışında başka bir numaraya yönlendirmenizi sağlıyor. Bu durumda da telefonunuza gelen aramalar doğrudan belirttiğiniz numaraya gönderiliyor. Bu şekilde istediğiniz ya da tüm aramaları otomatik olarak başka telefonlara aktarabiliyorsunuz. Peki iPhone Arama Yönlendirme işlemini nasıl yaparız?

iPhone Arama Yönlendirme

  • iPhone serisi akıllı telefonlarda numara yönlendirme işlemi çok daha kolay işlemlerle yapılabiliyor.
  • Bunun için öncelikle iPhone akıllı telefonlarınızın “ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor. Ayarlar menüsü altından ise “telefon” sekmesine girmeniz gerek. Arama yönlendirme ayarlarının yapılacağı bölüm de bu bölüm.
  • Telefon sekmesine girdiğinizde ise karşınıza gelen “arama yönlendirme” sekmesine giriyorsunuz. Açılan sayfada arama yönlendirme özelliğinin kullanım çubuğunu göreceksiniz. Arama yönlendirme çubuğunu aktif hale getirdiğinizde numara girmeniz için karşınıza yeni bir ekran geliyor.
  • Bu ekranda aramaların yönlendirileceği numaranın girilmesi isteniyor. Bu alana istediğiniz numarayı girdikten sonra son olarak “aramayı yönlendir” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Tüm bu işlemlerden sonra arama yönlendirme işlemi gerçekleştirilmiş oluyor. Arama yönlendirmenin açık olduğunu ekranların üst kısmında yer alan telefon ikonunun gözükmesi ile anlaşılıyor.
  • Eğer daha sonra yönlendirme yaptığınız numarayı değiştirmek ya da silmek isterseniz yine aynı işlemleri yaparak arama yönlendirme menüsüne girmeniz gerekiyor. Bu kez arama yönlendirme ekranında girdiğiniz yönlendirme yaptığınız numarada ekranda gözüküyor. Buradan yönlendir şeklinde gözüken seçeneğe tıklayıp buradan yeni numara girişi yapmanız ya da var olan numaraları düzenlemeniz mümkün. İsterseniz tanımladığınız numarayı silmeniz de mümkün.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.