iPhone El Feneri Nasıl Açılır ? iPhone Flash Işığı Nasıl Açılır?

0

iPhone El Feneri Nasıl Açılır?

Muhtemelen çoğumuz yeni aldığımız telefonda el fenerini özelliğini kullanmıyoruz. Ta ki karanlıkla buluşana kadar… Bu noktada el feneri açma özelliğini önceden biliyor olmak da bizlere kolaylık sağlayabilir. Peki iPhone el feneri nasıl açılır?

iPhone cihazlar için el feneri açma işleminden bahsedelim. Bu noktada işinizin oldukça kolay olduğunu söylememiz gerek. Çünkü birkaç basit hamleyle el fenerini kolay bir şekilde açabilirsiniz.

iPhone El Feneri Açma İşlemi

iPhone telefonunuz varsa  ve daha önce hiç el feneri özelliğini kullanmadıysanız bu noktada kafanız karışabilir. Fakat el feneri açmak telefonunuzda yapacağınız en basit işlemlerden biridir. Bu noktada yapmanız gereken çok basit birkaç işlemden ibaret. Peki iPhone el feneri açma işlemi nasıl? Hangi işlemleri yaparak el fenerini aktif hale getiririz?

Eğer iPhone 8 ve önceki modellerden birini kullanıyorsanız el feneri özelliğini aktif hale getirmek için yapmanız gereken;

 * İlk olarak denetim merkezini açabilmeniz için ekranın altından yukarıya doğru kaydırma yapmanız gerekiyor.

* Daha sonra sol alt köşede fener işareti olan simgeye basıyorsunuz ve fener özelliği aktif hale geliyor.

iPhone X Cihazlarda El Feneri Nasıl Açılır?

iPhone X el feneri açmak oldukça basit bir işlemdir. iPhone X el feneri açmak için;

*Ekranı Sağ üst köşeden denetim merkezini açabilmek için aşağıya doğru kaydırmayı deneyin.

* Bu işlemden sonra sol alt köşede bulunan fener simgesine biraz sert basarak fener özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Bu basit işlemlerin ardından kolay bir şekilde el fenerini açabilir ve aynı şekilde feneri kapatabilirsiniz. iOS 11 kullananlar da el feneri özelliği açmak için denetim merkezinden fener simgesine sertçe basabilir ve sürgüyü sürüklemeleriyle beraber fener özelliğini açabilirler.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.