iPhone Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?

Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarında Android telefonlara göre biraz daha farklı bir sistem kullanıldığı için Android akıllı telefonlarında çok sık kullandığınız sistemler, iPhone akıllı telefonlarında biraz daha farklı işleyebiliyor. İşte bu şekilde iPhone akıllı telefonlarında farklılık gösteren sistemlerden birisi de iPhone Eşleştirmesi sistemi.

Akıllı telefonlarınız ile bilgisayarlarınızı bağlamaya yarayan eşitleme sistemi sayesinde çok kolay bir şekilde resimlerinizi, videolarınızı, müziklerinizi bilgisayarlarınıza aktarabiliyor ya da alabiliyorsunuz. Bu şekilde iPhone Eşleştirmesi işlemi için iki farklı seçeneğiniz de bulunmakta. İlk seçeneğinizde kablolu bağlantı ile iPhone Eşleştirmesi yapabiliyor ya da isterseniz kablosuz bağlantı üzerinden iPhone Eşleştirmesi yapmanız mümkün. Öncelikle Kablosuz bağlantı üzerinden eşleştirmeyi ele alalım.

iPhone Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?

Kablosuz Bağlantı İle iPhone Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için ilk olarak iTunes uygulamasını açmanız gerekiyor.

İlk aşama için iPhone USB kablosunu kullanmanız gerekiyor. Bilgisayar ile telefonu kablo ile bağlayın.

Ardından iTunes üzerinden iPhone akıllı telefonunuzu bulmanız gerekiyor.

Şimdi ise özet sekmesi altına girerek “bu aygıt ile Wİ-Fİ üzerinden eşzamanla” sekmesine tik atıyoruz.

İşlemi onayladıktan sonra işlem tamamlanıyor. Bundan sonraki aşamada ise kullanıcıların yapması gereken eşleştirmek istedikleri ögeleri seçerek eşzamanla seçeneğini kullanmak. Bu işlemden sonra kısa süre içerisinde dosya gönderimi de yapabiliyorsunuz.

Kablolu Bağlantı İle iPhone Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?

Kablolu bağlantı işlemde de benzer bir sistem kullanılıyor. Bu kez doğrudan iPhone telefonunuz ile bilgisayarınızı kabloyla bağlamanız gerekiyor.

Ardından yine iTunes uygulamasını açıp buradan bağlanan iPhone cihazını seçiyoruz. Seçim yaptıktan sonra eş zamanlanacak olan hemen hemen tüm içeriklerin tek tek ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Bu ayarlardan sonra yaptığınız seçimlere göre iPhone Eşleştirmesi tamamlanmış oluyor.

 Umarız bu işlemler faydalı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here