iPhone ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

0

iPhone İle Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Görüntülü görüşme hizmetine şöyle bir dönüp baktığımız zaman akıllı telefonlar çıkmadan önce direk şebeke üzerinden arama sağlayabiliyorduk. Yani herhangi bir numarayı(operatörü görüntülü arama hizmetine açık olmalı) direk görüntülü arayabiliyorduk.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra doğru ve kaliteli hizmet sunabilmeleri adına birçok defa güncellemelerden geçmeye başladı. Görüntülü arama hizmeti de bunlardan bir tanesi. Uygulama geliştiren dev firmalar, görüntülü görüşmeyi daha kaliteli hale getirebilmek için operatör desteğinden ziyade uygulamalar sayesinde bu işi yürütme mantığına gittiler.

iPhone İle Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

1-FaceTime

FaceTime uygulaması üzerinden karşıdaki iPhone modeliyle Wi-fi veya hücresel ağ üzerinden görüntülü görüşme yapabilirsiniz.(iPhone 4 ve sonraki modeller destekler)

FaceTime Nasıl Kullanılır?

iPhone telefonunuzdan görüntülü görüşme yapabilmek için,

Ayarlar>FaceTime>Açık kısmına gelmeniz gerekiyor. Daha sonrasında Rehberden görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiye gelip FaceTime video simgesine tıklayarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

2-Whatsapp

Artık kullanmayanın kalmadığı diyebileceğimiz Whatsapp uygulaması üzerinden de görüntülü görüşme yapmanız mümkün. Tabii bunun için Whatsapp uygulamanızın güncel olması gerekiyor.

Whatsapp ile Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Öncelikle görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasını rehbere eklemeniz gerekiyor. Daha sonrasında Whatsapp uygulamasına girip, kişiye girmeliyiz. Karşımıza çıkan ekranda üst tarafta bulunan ahize ikonuna basıp karşımıza gelen ekranda “Görüntülü Ara” seçeneğine dokunuyoruz.

3-Skype-Tango Benzeri Uygulamalar

3.parti uygulamalar niteliği taşıyan Skype, Tango, WeChat gibi uygulamalar sayesinde de görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Bu uygulamalarda ortak mantık aynıdır. Kişinin e-posta veya ilgili uygulamada kullanmış olduğu kullanıcı adını kendi listenize ekledikten sonra görüntülü görüşebilirsiniz.

Görüntülü görüşme hizmetini Wi-Fi ağları üzerinden gerçekleştirirseniz görüntü ve ses kalitesi daha net görüntülenecektir. Tabii bunun için karşı tarafında bir Wi-Fi ağına bağlı olması gerekmektedir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.