iPhone Servis Yok – iPhone Şebeke Yok Hataları Çözümü

0

iPhone Servis Yok Sorunu – iPhone Şebeke Hatası Çözümü

iPhone telefonlarının bazı modellerinde bu sorun meydana geliyor.Özellikle bu dönemde kullanıcılar “iPhone servis yok hatası” “iPhone şebeke yok hatası” “Servis yok hatası iPhone” “Şebeke yok hatası iPhone” gibi aramaları arttırmış durumda.Peki bu sorunun çözümü nedir? Hazırsak yazımıza geçelim.

iPhone Servis Yok Sorunu

Kullanıcılar iPhone’da servis yok sorunu ile karşılaştıklarında hücresel ağ ve hücresel verilere bağlanamamaktadır. Bu sorunu aşabilmek için cihazları üzerinden gerçekleştirebilecekleri bir takım yollar bulunmaktadır.

Yeniden Başlatma ve Kapsama Alanını Kontrol Etme

Karşılaşılan iPhone’da servis yok sorunu için cihazı yeniden başlatmak etkili olabilmektedir. Cihazı yeniden başlatmanın yanı sıra kapsama alanını kontrol etmekte gerekmektedir. Hücresel ağ bulunduğundan emin olunan bir yere geçilerek, cihazın ayarlar bölümünde bulunan hücresel veri yani mobil veri kısmı kapatılıp açılmalıdır. Ayrıca bu sıkıntı yurtdışındayken gerçekleşiyor ise cihazın yurtdışında hücresel veri dolaşımına açık olup olmadığını da kontrol etmek gerekir. Bu kontrol işlemi içinde ayarlardan hücresel veri seçenekleri ve uluslararası dolaşım bölümüne tuşlamak yeterli olmaktadır.

Tek Bir Hücresel Veri Yöntemini Seçme

Bazı durumlarda 2’li veya 3’lü şekilde hücresel veri türlerinin hepsi seçili olarak kaldığından çatışma yaşanabiliyor.Sadece “LTE” servislerini seçip kaydedin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Operatör Güncellemesi Kontrolü

iPhone’da yaşanan servis yok sorunu için operatör güncellemesinin etkili olup olmadığını da değerlendirmek gerekmektedir. Bunun için cihazın wifi ve hücresel veriden faydalanabileceği bir ortama geçilerek, güncelleme olup olmadığının tespiti için ayarlar bölümünden genel kısmına buradan da hakkında kısmına giriş yapılmalıdır. Hakkında kısmına giriş yapıldıktan sonra eğer ki yapılması gereken bir güncelleme var ise rahatlıkla görüntülenmektedir.

Sim Kartı Çıkartma ve Ağ Ayarını Sıfırlama

Cihazlarda görülen iPhone’da servis yok sorunu için yapılabilecekler arasında sim kartın çıkartılarak hasar almasına karşın kontrol edilmesi ihtimalide bulunmaktadır. Sim kartın zedelendiği ya da yuvasına tam olarak oturmadığı durumlarda da servis yok sorunu yaşanabilmektedir. Ayrıca yeni alınan ya da değişim yapılan cihazlara sim kartı takmadan önce, servis yok sorunu yaşamamak için kartın cihazla uyumlu olup olmadığını da öğrenmek gerekmektedir.

Gerçekleştirilebilecek diğer bir seçenekte ağ ayarının sıfırlanmasıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ayarlar-genel-sıfırla-ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini takip etmek yeterli olmaktadır. İşlem sayesinde tüm ağ ayarları sıfırlanmaktadır. Cihazın ağ ayarlarını sıfırlamanın yanı sıra servis yok sorunu için faydalanılabilecek diğer bir yöntemde cihazı son sürüme uygun şekilde güncellemektedir. Bu seçenekte sıkıntıdan kurtulmak için yapılabilecek ve fayda sağlayabilecek yöntemler arasında bulunmaktadır.

Operatörle İletişim Kurma

Yaşanılan iPhone’da servis yok sorunu bazen operatörlerin hatalarına bağlı olarak da gelişebilmektedir. Operatör ile ilgili teknik sıkıntılar cihazın veri bağlantılarında sıkıntı yaratabilmektedir. Sorunun operatör kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için gerekli iletişim kanallarından başvuru sağlayarak, cihazda yaşanılan sorunun anlatılması ve bunu neden kaynaklandığı ile ilgili bilgi alınması gerekmektedir. Sağlanan iletişim sayesinde bulunulan yerde cihazın veri almasını engelleyecek bir kesinti olup olmadığını ya da hesapla ilgili bir engellemenin olup olmadığının sorgulanması gerekmektedir.

Sorun Hala Devam Ediyor Mu?

iPhone servis yok sorunu için bir de “Telefonda Şebeke Yok” hatası yazımızı inceleyin.Umarız faydalı olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.