iPhone X Reset Nasıl Atılır ? iPhone X Restart

0

iPhone X Reset Nasıl Atılır?

iPhone X akıllı telefonları, iPhone serisinin çok daha farklı değişiklikler kazanmasını sağladı. OLED ekranla beraber gelen Face ID alanı ise en büyük değişikliklerden birine neden oldu. Tasarım kısmında önemli değişim sunan marka, bazı kullanımları da değiştirdi. Yeni tasarımla beraber iPhone X Reset işlemi de değişti.

Eski iPhone modellerinde olduğu gibi reset atma yerine, home tuşu bulunmayan cihazda reset atmak biraz daha farklı. Değişen bu özelliklerle beraber iPhone X Reset işleminin nasıl yapıldığına geçelim.

iPhone X Reset İşlemleri

Her zaman olduğu gibi yine fiziksel tuşları kullanarak reset atmak mümkün. Bu kısımda bir kombinasyon yapmanız gerekecek. Ayarların neler olduğuna ve düzenlemelere geçelim.

  • Yapacağımız işlemler oldukça basit işlemler. İlk işlem sol kısımda yer alan ses tuşları üzerinde yapılacak düzenleme.
  • Bu kısımda dikkatli bir şekilde “ses arttırma” tuşuna basmanız gerekiyor. Tuşa tek bir kez tıklamanız yeterli. Basılı tutmanıza gerek yok. Basılı tutmanız, farklı işlemlere neden olacaktır.
  • Ses açma tuşuna basmanızın ardından, ikinci işlemde ise “ses kısma” tuşuna basmanız gerekiyor. Yine tek bir kez tıklamanız yeterli.
  • Hem ses açma hem de ses kısma tuşuna basmanızın ardından, bu kez ise güç tuşunu kullanmanız gerekecek.
  • Sağ bölümde yer alan güç tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor. Apple’ın logosunun görüntülenmesinin ardından tuşu bırakabilirsiniz.

Standart bir şekilde telefonun kilit ekranı gelecektir. Telefon normal bir şekilde açılacak. iPhone X Reset atma işleminde, sıfırlama işleminde olduğu gibi tamamen yenileme olmadığından da söz edelim. Yani ayarlarınız başa dönüyor olsa da sıfırlama işlemlerinde olduğu gibi veri kaybı söz konusu olmuyor. Yaptığınız bazı ayarlamalar ve değişiklikler düzenlenebiliyor.

Bunun dışında ayarlar menüsü üzerinden yapacağınız sıfırlama işleminde, verileriniz tamamen veriler siliniyor. İki işlemi karıştırmamak gerekiyor. Eğer telefonunuzu tamamen fabrika ayarlarına döndürüp, tüm içerikleri silmek isterseniz, sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. iPhone X Reset için yapacağınız işlemler bu kadar kolay işlemler.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.