iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi Çözümü

0

iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi Çözümü?

iPhone akıllı telefonların en büyük avantajlarından birisi, telefonların içerisinde yer alan iOS işletim sistemi olarak bilinmekte. Öyle ki Android işletim sistemine göre iOS serisi çok daha işlevsel ve çok daha sık güncelleme alıyor. Özellikle güncelleme konusunda işletim sistemi kullanıcılara çok uzun süre destek vermesi ve en güncel sorunlara çözüm oluşturabilmesi nedeniyle bu alanda iPhone akıllı telefonların bir adım önde olduğunu görebiliyoruz. Tüm bunların dışında her ne kadar iOS işletim sistemi güncellemeleriyle öne çıkıyor olsa da zaman zaman kullanıcılar güncellemelerde de sıkıntılarla karşılaşmıyor değil. Bu noktada en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi sorunu. Peki bu sorun nasıl çözülür bakalım?

iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi Nedenleri ve Çözümü

Öncelikle iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi sorununun nedenini anlamak gerekiyor. Genelde bu sorun internet bağlantınızda sıkıntı olduğunda yaşanıyor. Bu nedenle öncelikle internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekli. Mobil veri kullanımı yapıyorsanız WİFİ kullanımına geçiş güncellemeleri böyle başlatmanız gerekiyor. Fakat internet sistemlerinde sorun yaşamamanıza rağmen iPhone Yazılım Güncelleme Sunucusuna Erişilemedi hatası alıyorsanız bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekecek. Bu durumda da yapabileceğimiz işlemler şöyle;

Öncelikle yeni güncellemeleri kaldırmanız gerekiyor. Bunun için uygulama menüsü üzerinden “ayarlar>Genel>Saklama Alanı” ve iCloud yolunu izleyerek, iCloud kullanımına giriyoruz.

Şimdi ise buradan saklama alanı altında yer alan “saklama alanını yönet” sekmesine basıyoruz.

Karşınıza gelen listeden iOS güncellemelerini seçmeniz gerekecek. iOS güncellemesini seçerek “güncellemeyi sil” sekmesine dokunmanız gerekiyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar güncelleme yapmanız gerekecek. Ayarlar>genel sekmesinden yazılım güncellemelerini tekrar yapabilirsiniz. Sorununuz bu şekilde çözülecektir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.