iPhone Zil Sesi Yapma iTunes – iPhone Zil Sesi 2019

0

iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone akıllı telefonları, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara göre biraz daha farklı bir sisteme sahip. Her ne kadar iOS ile Android benzer işletim sistemleri olarak gösterilse de iOS ile Android arasında çok büyük farklar var. İşte bu farkların karşımıza çıktığı kısımlardan birisi de iPhone Zil Sesi Yapma işlemi. Android modellerine göre iPhone Zil Sesi Yapma biraz daha karmaşık fakat imkansız değil. İşlemin nasıl yapılacağına bakalım.

Adım Adım iPhone’da Zil Sesi Yapma

iPhone Zil Sesi Yapma için genel olarak iki farklı yöntem var. Bu yöntemlerin ilkinde yardımcı bir program kullanarak, istediğiniz mp3 dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. MP3 dosyasının formatını değiştirmeniz gerekiyor. Dosya formatını MP3 değil, m4r yapmanız lazım.

Bunun için kullanılan siteler var. Google’a kısa bir aratma yapmanız yeterli. Amaç MP3 formatını m4r formatına dönüştürmek. MP3’ü dönüştürdükten sonra maksimum olarak, şarkının 40 saniyelik kısmını kesmeniz gerek.

Elde ettiğimiz bu ses dosyasını yine iPhone telefonlarınıza atmanız için yardımcı bir program kullanmanız gerekiyor. Bu ilk kısım ve biraz daha eski, uğraştırıcı bir yöntem. Şimdi anlatacağımız ana yöntemde de benzer bir sistem kullanılacağı için bu yöntemden de söz ettik. Şimdi geçelim iPhone Zil Sesi Yapma işleminde bizim önerdiğimiz yönteme.

iPhone Zil Sesi Yapma

En Kolay iPhone Zil Sesi Yapma Yöntemi

Bilgisayarınıza mutlaka en güncel iTunes’i indirip kurun. İlk işlem bu olacaktır.

 • iTunes düzenlemelerini de yapabilirsiniz ama önerdiğimiz düzenlemelere geçmeden önce iPhone ile iTunes bağlantısını gerçekleştirmeniz.
 • iTunes tüm sistemde kolaylık sağlamakta. Bağlantınızı gerçekleştirmenizin ardından iPhone Zil Sesi Yapmak istediğiniz müziği programa atmanız gerekecek.
 • Bunun için “müzikler” sekmesini açık ve boş alana müziğinizi sürükle bırak yöntemiyle atın.
 • Hemen attığınız müziği iPhone Zil Sesi Yapma ya da direk iPhone’a yüklemeye çalışmayın.
 • Önce bir düzenleme yapacağız. Müziğin istediğiniz 40 saniyele kısmını kesmeniz gerekiyor.
 • Bir öndeki işlemde, boş ızgara alanına sürüklediğimiz MP3 ya da AAC müzik dosyasının üzerine gelip sağ tıklayın.
 • Bilgi ver” sekmesini kullanarak, müzik için bilgi penceresini açın.
 • Başlat” ve “Durdur” kutularını göreceksiniz. Bu kutular hangi alanın kesileceğini belirleyeceğiniz alan.
 • Süre olarak, aradaki fark 40 saniye olacak şekilde bir ayarlama yapmanız gerekiyor. Şimdi tekrar müziğin üzerine gelerek sağ tıklıyoruz.
 • Bu kez alt kısımda yer alan “AAC sürümü yarat” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Elde ettiğimiz yeni müzik dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.
 • Direk olarak dosyanın formatını “m4r” uzantısı olarak değiştirmeniz yeterli. Bunu yeniden adlandır özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.
 • İşlem uzadı ancak son bölümdeyiz. Ses dosyasını düzenledik ve iPhone akıllı telefonlarının destekleyeceği şekilde m4r formatına dönüştürdük. Şimdi dönüştürdüğümüz bu dosyayı tekrar iTunes içine atacağız. Bu kez “iTunes Ses tonları” sekmesini açıyoruz ve oluşturduğumuz dosyayı buraya atıyoruz. Son olarak iPhone cihaz sekmesine basın ve “eş zamanla” sekmesini kullanın.Bu işlemlerden sonra iPhone zil sesi yapma işleminiz gerçekleşecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.