iPhone’da Nasıl Klasör Açılır? İos Klasör Oluşturma

0

iPhone’da Nasıl Klasör Açılır? İos Klasör Oluşturma

iPhone’da Nasıl Klasör Açılır?

Birçok iPhone kullanıcısı, ana ekran üzerindeki uygulamalarını düzenleme imkanı olmadığını düşünse de, esasında ekran düzeni konusunda Apple tarafından sunulan pek çok düzenleme seçeneği mevcuttur. iPhone’nunuzda ana menüdeki uygulamalarını düzenleyebilir, konulara göre klasör oluşturabilir ve istediğiniz uygulamaları farklı ekran ve klasörlere taşıyabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone, iPad veya iPod cihazlarınızda nasıl klasör oluşturabileceğinizi,   uygulamalarınızı nasıl düzenleyebileceğinizi ve uygulamalarınızı başka bir sayfaya nasıl taşıyabileceğinizi anlatacağız.

iPhone’da Klasör Oluşturma

Cihazınızda klasör oluşturmak için menünüzde yer alan bir uygulamayı başka bir uygulamanın üzerine sürükleyin ve çok kısa bir bekleme süresinden sonra bırakın. Bu işlem, menünüzde klasör oluşturmanızı sağlayacaktır. Oluşturduğunuz klasörün adını değiştirmek istiyorsanız ad alanına dokunun ve arzu ettiğiniz metni girin. Arzu ederseniz, aynı kategoride başka uygulamaları da bu klasöre sürükleyebilir, yine isteğinize göre başka klasörler de oluşturabilirsiniz.

Uygulamalarınızı Düzenleme

Ekrandaki uygulamalarınızın yerini değiştirmek istiyorsanız, ekranda yer alan herhangi bir uygulamaya dokunarak, tüm uygulamalar titremeye başlayana kadar basılı tutun. Bütün uygulamalar titremeye başladıktan sonra, istek ve ihtiyacınıza göre arzu ettiğiniz uygulamayı ekranın herhangi bir bölümündeki başka bir noktaya taşıyabilirsiniz. Yapmak istediğiniz değişiklikler bittikten sonra, Ana Ekran düğmesine basarak değişiklik sayfasını sonlandırabilirsiniz.

Uygulamayı Başka Bir Sayfaya Taşıma

Ana ekrandaki uygulamalar sayfanızın sayısını arttırmak istiyorsanız, bir uygulamayı seçip ekranın en sağ kenarına sürüklemeniz ve çok kısa bir süre beklemeniz yeterli olacaktır. Bir sayfadaki uygulamanızı başka bir sayfaya taşımak için de aynı işlemi tekrarlayabilir, uygulamayı taşımak istediğiniz yöne sürükleyerek taşıma işlemini yapabilirsiniz.

Uygulamaların olduğu sayfa sayısını azaltmak ve sayfaların birini silmek istiyorsanız, tüm uygulamalarınızı başka bir ana ekran sayfasında toplayın ve silmek istediğiniz ekranda hiçbir uygulama bırakmayın. Silmek istediğiniz sayfada hiç uygulama kalmadığında, sayfa silinmiş olacaktır.iPhone’da Nasıl Klasör Açılır? konusunda hala sorun yaşıyorsunuz yorum yazarak bize belirtebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.