iPhone’da Silinen Arama Geçmişini Geri Getirmek

0

İphone’da Silinen Arama Kaydı Nasıl Geri Getirilir? iPhone Silinen Aramalar Nasıl Geri Getirilir? İphone silinen aramaları geri getirmek.

Hemen hemen bütün akıllı telefonlar bilgisayar mantığına oldukça yakın bir çalışma prensibi içerisinde çalışmakta. Hem içerisinde işletim sistemine sahip olan hem işlemci, RAM bellek gibi bilgisayar bileşenlerine sahip olan akıllı telefonlar haliyle aslında bir nevi cep bilgisayarı olarak görev yapabiliyor.

Akıllı telefonların bu yapısı genel olarak kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamakta. Özellikle dosya yönetimleri, veri kayıtları, arama kayıtlarınız, mesaj bilgileriniz gibi birçok bilginizi bu sistemler sayesinde akıllı telefonlarda rahatlıklar tutabiliyorsunuz.

Arama kayıtlarınızda bu sistemde en çok önem verilen alanlardan bir tanesi. Hangi numara ile ne zaman ne kadar görüştüğünüz gibi birçok bilgiyi elde edebileceğiniz arama kayıtları akıllı telefonların sisteminde de kayıtlı olarak tutulmakta.

iphone-silinen-arama-gecmisini-geri-getirmek
iphone-silinen-arama-gecmisini-geri-getirmek

Fakat kimi zaman kullanıcının silmesi kimi zaman sistemsel arıza durumları arama kayıtlarınızın kaybolmasına neden oluyor. Android işletim sistemlerinde 3.parti uygulamalar ile kolay bir şekilde arama kayıtlarını kurtarmanız mümkün. Peki iPhone arama kaydı geri getirme işlemi nasıl yapılır?

iPhone Silinen Aramalar Nasıl Geri Getirilir?

iTunes İle iPhone Arama Kaydını Geri Getirme

iPhone akıllı telefonlarında silinen arama kayıtlarınızı geri getirmek istediğinizde kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler içerisinde en kolay olanı ise iTunes üzerinden yedekleme dosyaları ile geri getirme.

Aslında iTunes üzerinde yedekleme yaptığınızda arama kayıtlarınızda standart bir şekilde yedekleniyor. Fakat bu yedekleme işletim sistemlerinde kolay kolay görüntüleyebileceğiniz bir formatta olmadığı için istediğiniz şekilde arama kayıtları ile karşılaşmıyorsunuz.

Bunun için ise ekstra yardımcı programlar kullanmak gerekiyor. Bu şekilde sadece arama kayırları kısmını geri getirmeniz mümkün. İşlem için kullanacağımız program iPhone Data Recovery. İşlemin nasıl yapılacağına geçelim.

iphone-silinen-rehber-geri-getirme
iphone-silinen-rehber-geri-getirme
  • Öncelikle iTunes programını bilgisayarımızda açıyoruz.
  • Şimdi ise Recover Data From programını açıyoruz. Ardından program ara yüzü içerisinden “Recover Data from iTunes Backup” seçeneğini seçip ardından ise “Start Scan” ile tarama başlatıyoruz.
  • Bu noktada karşımıza iTunes yedekleri çıkacak. İstediğimiz yedeği seçip devam ediyoruz.
  • Tarama işleminden sonra “Call History” bölümünü kullanım sadece arama kayıtlarının bulunduğu sayfaları görüntülememiz mümkün. İsterseniz kayıtları “export” işlemini kullanarak dışarı aktarma yani bilgisayarınıza aktarma işlemini yapabiliyorsunuz.

Önemli Not: Yedeklerinizde dosya şifrelemesi yaptıysanız yedekler açılırken sizden şifre istenmekte ayrıca yardımcı programın olası sorunlarında mesuliyet kabul edilmez.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.