iPhone’da Zip Dosyası Nasıl Açılır?

0

iPhone’da Zip Dosyası Nasıl Açılır?

iPhone cihazlarda zip dosyası yani sıkıştırılmış dosya açma özelliği bulunmuyor. Sizlere mail yada diğer araçlar yoluyla zip dosyası gönderildiğinde açmakta sıkıntı çekmeniz normaldir. Fakat bu Zip dosyasını açmak için bir engel değil çünkü zip dosyası açabilmenizi sağlayacak bazı uygulamalar bulunuyor. Peki iPhone’da zip dosyası nasıl açılır? Hangi uygulamalar zip dosyası açmada etkili?

iPhone Cihazlarda Zip Dosyası Açmak

iPhone cihazlarda zip dosyası açabilmeniz için APP Store de yer alan zip dosyası açabileceğiniz bazı uygulamalar mevcut. Bu uygulamaları telefonunuza indirerek zip dosyalarını kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Bu noktada zip dosyası açabileceğiniz bazı uygulamaları sizlere sunduk. Siz e bu uygulamalar vasıtası ile iPhone zip dosyası açma sorununu çözebilirsiniz. Peki iPhone’da zip dosyası açan uygulamalar neler?

iPhone Cihazlarda Zip Dosyaları Açabileceğiniz Uygulamalar

Bundler: iPhone cihazlarda zip dosyalarını açmak için tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama diğer uygulamalardan farklı olarak zip dosyalarına birer paket edasıyla yaklaşır. Yani bu bağlamda her zip bir bundle olarak görünüyor diyebiliriz.

Dosyaları açmak istediğinizde bundler uygulaması ile dosyalarınızı kolay bir şekilde açabilir ve sıkıştırılmış dosyanın içindekilere detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Zıp Wiewer: Zıp Wiewer uygulaması da Zip dosyalarını açabilmeniz için APP Store üzerinden indirebileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın ismini APP Store’ye yazdıktan sonra uygulamayı bulup indirin ve telefonunuza kolayca kurun.

Ardından ileri aç butonuna basmanız ile beraber çıkan pencere de Zip Wiewer dosyasına kopyala seçeneği karşınıza çıkacak ve seçtiğiniz zip dosyası Zip Wiewer’a kopyalandıktan sonra kolay bir şekilde açılacak.

Bu iki uygulama iPhone zip dosyası uygulamaları olarak kolaylıkla Zip li dosyaları açabileceğiniz uygulamalar olarak APP Stroden indirilebilir.iPhone’da Zip Dosyası Nasıl Açılır? sorusuna yanıt vermeye çalıştık umarız işinizi görür.

Not:İndirilen uygulamalardan dolayı olaşabilecek sorunlardan sorumluluk kabul edilmez.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.