Islak Saçla Uyumanın Sebep Olduğu 5 Zarar

0

Gece alınan duş ve ardından uyumak zararları büyük. Islak saçla uyumanın zararları, sandığınızın aksine büyük olabilir. Islak saçla uyumanın zararlarını biliyor muydunuz?

Günün yorgunluğunu attığınız güzel bir duşun ardından saçlarınızı tam kurutamadan ıslak veya nemli saçlarla uyumanın getirdiği zararlar mevcut. Bu zararları bilince olmanızı öneririz. Peki ıslak saçlarla uyumanın zararları nedir? Islak saçla uyunur mu?

Islak Saçla Uyumanın Zararları

Islak saçla uyumanın sebep olduğu zararların çoğu kafatası, saç derisi ve alın kısmı üzerinden olur. Bu zararların ortak yanı saçların gece boyunca kafatasını nemli tutmasıdır. Sizler de ıslak saçla uyuyorsanız bu listedeki durumlar ile karşılaşmanız mümkün.

Önceki

1. Sabah Baş Ağrısı İle Uyanırsınız

Sabahları uyandığınızda özellikle sinüzitiniz varsa veya yıl içerisinde birçok defa baş ağrısı yaşıyorsanız başınızın ağrıması oldukça olasıdır. Islak saçlar, gece boyunca burun ve alındaki sinüs kanallarını tıkar ve bu özellikle alın bölgesinde gün içerisinde baş ağrısı ile karşılaşılmasına sebebiyet verir.

Islak saçların baş ağrıtmasının bir diğer sebebi de deriye uygulanan yoğun nemdir. Kafatasınız bu nemi sürekli olarak emer ve bu nedenden dolayı beyniniz sıcaklık dengesini korumak için vücudunuzu yönlendirir. Bu durumda da baş ağrısı oluşur.

islak-saclarla-uyumanın-zararlari-bas-agrisi
Islak saçlarla uyumanın zararları, baş ağrısı.
Önceki

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.