İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler

0

İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler

Film-Dizi kategorimizin tavsiye listesinde bugün “İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler” var , her listenin başında olduğu gibi filmlerin herhangi bir sıralamaya puana göre olmadığını hoş gelen filmler olarak sıraladığımızın uyarısını yapalım.Bu film nasıl olmaz o film nasıl olur gibi yorumlar değilde sizde en sevdiğiniz fantastik filmi yorumlara yazabilirsiniz.

İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler

1.Yüzüklerin Efendisi

Fantastik film diyince aklınıza gelecek ilk 3 film desek biri Yüzüklerin Efendisi olur herhalde.Savaş sahneleri olsun oyuncuları olsun ilk filmi bile kaç yılında çekilmiş olmasına rağmen gerçekci sahneleri mevcut.Konulara çok değinip spoiler vermek istemiyorum ama hiç izlemeyen biri varsa bolca savaş ve macera sizi bekliyor diyebilirim.Yüzüklerin Efendisi’nin tüm serisini izleyebilirsiniz.

2.Hobbit

Yine Yüzüklerin Efendisi serisinin devamı gibi düşünebilir.Yalnız fark Yüzüklerin Efendisi senaryosunun öncesini anlatmaktadır.Fantastik , macera , savaş arayanlar Hobbit serilerini de mutlaka izlemeli diyebiliriz.

3.İron Man

Nam-ı diğer Demir Adam.Başrolumuz Tony Stark öyle bir giyinebilir silah icat ediyorki kimse karşısında duramıyor.Tony Stark teknoloji şirketine değer üstüne değer katıyor ve bu icatı kendi kullanmak istiyor.Bu isteği sayesinde tüm maceralar ve aksiyonlar onu bekliyor.İran Man’ın tüm serisi fantastik filmlere örnek gösterilebilir.

4.Avatar

Çıktığı yılda büyük izlenim kitlesine ulaşan Avatar şuana kadar bilinmeyen bir ırkı göz önüne alıyor.Irklarını korumak zorunda olan Avatarlar’ın maceraları filmde çok iyi işlenmiş.Fantastik filmler listesinde mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

5.Hayalet Sürücü

Şeytan ile anlaşma yapan bir motorcu desek sanırım fantastik kısmına yeter.İşin içine motosiklet girdiğinde macera kaçınılmaz oluyor.Fantastik filmin aksiyon ile harmanlanmış hali.İzlemelisiniz.

6.Fantastik Dörtlü

Araştırma için gittiler insanlardan farklı özellik kazandılar.Olayları dörtlü bir grup oluşturarak çözerken yeniş düşman edindiler.Fantastik dörtlü izlenmesi gereken fantastik filmlerden biri.

7.Yenilmezler

Marvel’in tüm kahramanları bir takım oluşturursa nasıl olur?Fantastik karakterlerin fantastik filmi izlenmesi gereken hatta mutlaka izlenmesi gereken fantastik filmlerden biri “Yenilmezler” serisi.

8.Örümcek Adam

Bir örümcek ısırığı insanın hayatını bu kadar değiştirir mi?Film fantastikse cevap evet 🙂 Örümcek ısırığından sonra örümcek özellikleri kazanan başkarakterimizin maceralarını anlatan film.İzlenmesi gereken fantastik filmler arasında yerini alıyor.

9.Deadpool

Denek olarak kullanılmaya çalışan başrolü ölümsüzlük kazandıranca işler tersine dönüyor.Deadpool kendini denerek olarak kullanmaya çalaşanlara savaş açar.İlk film senaryosu böyle iken diğer film serilerinde ise süper kahramanlarla ekip olup maceralarına devam ediyor.

10.Hulk

Fazla radyasyona maruz kalan doktor mutasyon geçirir ve her sinirlendiğinde yeşil bir deve dönüşür.Öfkesine hakim olma süreci ve bu yeni görünüme alışma süreci derken onu bir sürü yeni maceralar bekler Hulk serisini izlemenizi öneririz.

11.Thor

Babası tarafından cezalandıralarak dünyaya gönderilen Thor özelliklerini ve yaşadığı yere geri dönmek ister.Çekici ile bulaşan Thor yaşadığı yere dönmek için maceralara başlar.Thor serisi izlemeniz gereken fantastik filmlerden biri.

12.Titanların Savaşı

Yunan mitolojisine ait tanrıların birbirleri ile savaşları.Fantastik ,macera ve savaş filmlerine girebilen bu film serisi izlenmesi gereken fantastik filmler arasında yerini buluyor.

13.Matrix

Matrix’i 3-4 satırla anlatmak imkansız 🙂 3-4 satırla anlatılmayacak kadar fantastik,bilim kurgu , zeka dolu bir film.Matrix izledikten sonra gerçek dünyayı sorgulayabilirsiniz mutlaka izlenmesi gereken fantastik bir film Matrix !

14.Labirent

Kendini labirentte bulan genç grup burdan çıkmak zorundadır.Burdan çıkmak için her yolu deneyen gençlerin maceralarını anlatan fantastik bir film.

15.Kaptan Amerika

Üzerine uygulanan deneyler sonucu süper bir askere dönüşen Kaptan Amerika ! Fantastik özel güçleri olan bir askerin başından geçen maceraları.İzlenmesi gereken fantastik filmler arasında kendini gösteriyor.

Listeye alamadığımız bir çok efsane fantastik filmler var bu filmleri aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.