Mutalaka İzlenmesi Gerekilen En Popüler Kore Dizileri

0

Bu makalemizde İzlenmesi Gereken Kore Dizileri yer vereceğiz. Sizler de Kore dizilerini izlemeyi seviyorsanız ama acaba hangi Kore dizisini izlemeliyim diyorsanız, bu makalemiz tam da sizlere göre. Bizzat kendimin izleyerek ve izlerken büyük zevk aldığım dizileri sizlerle paylaşacağız. İyi okumalar ve iyi izlemeler…

İzlenmesi Gerekilen En Popüler Güney Kore Dizileri

  1. Cinderella And The Four Knights

Kore dizileri arasında bu dizimizin konusu Eun Ha- Won adında öğretmeyen olmak isteyen bir lise öğrencisini anlatmaktadır. Ancak Eun Ha-Won aile üyeleri tarafından dışlandığı için evde yapayalnız bir hayat yaşamaktadır. Annesini bir yangında kaybettikten sonra Eun Ha- Won, babası üvey annesi ve üvey kız kardeşi ile birlikte yaşamaya başlar.

Bir gün gizemli bir yaşlı adamla tanışır. Bu yaşlı adam ona iş teklifi eder. Eğer verdiği görevleri başarıyla tamamlarsa kızın eğitim masraflarını karşılayacağını söyler. Eun Ha-Won yaşlı adamın teklifini kabul ederek “ Hanuel/ Sky House” adlı konakta yaşamaya başlar ve yaşlı adamın 3 erkek torunu olan Kang Hyun- Min, Kang Seo Woo, Kang Ji-Woon ve onların koruması ve yardımcısı olan Lee Yoon –Sung ile beraber yaşamaya başlar

Tür: Romantik, Komedi Gençlik
Bölüm Sayısı: 16
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 7.4

İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
İzlenmesi Gereken Kore Dizileri

 

  1. Her Private Life

Bu dizimizde bir fangirl olan Sung Deok- Mi ve bu fangirl’e kalbini kaptıran Ryan’ın etrafında dönmektedir. Deok-Mi bir müzede, müze müdürü olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda idolün büyük bir hayranıdır. Ama iş yerinde bu durumu gizlemektedir. İş hayatında tamamen işine odaklı olurken, özel hayatında ise tamamen fangirl’lük yapmaya odaklıdır. Bir gün onu çalıştığı müzeye yeni direktör olarak çalışmaya başlayan Ryan, Deok-Mi’nin çifte yaşamını öğrenir.

NOT: Dizi Kim Sung-Yeon’un kaleme aldığı “ Noone Paen Datkom” adlı romandan uyarlanmıştır.
Tür: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 8.2

İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
  1. Hello, My Twenties

Bu dizimin aynı evi paylaşan 5 kızın hikayesini anlatmaktadır. Bu 5 kızımız birbirlerinden hem karakter olarak hem de yaşayış olarak birbirlerinden çok zıt karakterlerdir. Bunların tek ortak noktaları akşam olduğu zaman bir araya getiren yuvaları diyebiliriz. Bu kadar ayrı dünyaları diziyi izlerken fark ediyorsunuz.

Zamanla onlar bir bütün haline geliyor. Acıları sevinçleri, yedikleri ortak olmaya başlıyor. Zor düşünce birbirlerini koruyacak ve birbirlerinin önüne geçecek kadar yakın oluyorlar. Eğer gerçek bir arkadaş ortamı görmek istiyorsanız bu diziyi mutlaka izlemenizi öneririm. Gerçekten pişman olmayacağınız bir dizi. Sizi hem güldürürken hem de duygulandırmayı başaracak bir dizi daha izlemedim.

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Geçlik
Bölüm Sayısı: 26
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 8.3

İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
İzlenmesi Gereken Kore Dizileri

 

  1. Tempted

Bu dizimin konusu yirmili yaşlarınki gençlerin intikam için bir genç kıza yaklaşmasını konu almaktadır. Ama akıllarına gelmeyen şey başlarına gelir ve planları suyu düşmeye başlar. Dram’ın ve romantiğin bir arada işlendiği en iyi dizilerden biri olan Tempted’i mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Romantik, Dram, Geçlik
Bölüm Sayısı: 26
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 8.3

İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
İzlenmesi Gereken Kore Dizileri
  1. Strong Girl Bong – Soon

Bu dizimin konusu özel güçleri olan ama bu özel güçler sadece kız evlatlarına aktarılabilen bir ailenin kız evlatlarına geçmiş özel güçleri ile başa çıkmaya çıkan bir kızımızı anlatıyor. İzlerken hem gülebileceğiniz hem de fantastik dizi sevenlerden seniz bu dizi tam da sizlere göre.

“İçimde bir Hulk var” kızımızı siz gözünüzde canlandırın isterseniz.

Tür: Romantik, komedi, Fantastik
Bölüm Sayısı: 16
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 8.3

Strong Girl Bong – Soon

  1. School 2017

Bu dizimiz de öğrencilerin gerçek hayatta yaşanılan olaylar, kaldıkları zorlukları ve hissettikleri acıları konu almaktadır. Lise öğrencilerin ayrımcılığa karşı gelişlerini güzel bir şekilde anlatan güzel bir dizi olmuş. İzlemenizi tavsiye ederim.

Tür: Romantik, komedi, Gizem, Gençlik
Bölüm Sayısı: 16
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
İmdb: 7.8

School 2017

 

Bu yazdığımız tüm Kore dizileri Netflix’de bulunmaktadır. En popüle Kore dizilerini oradan rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Eğer sizlerin de severek ve beğenerek izlediğiniz Kore dizileri varsa yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada bu daha paylaşacağımız dizilerimiz bulunmaktadır. Bizi sürekli takip etmeyi unutmayın. Yorumlarınızı merak ediyoruz. Sizleri seviyoruz. İyi seyirler!

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.