KAAN N1 Teknik Özellikleri

0

Kaan N1 İncelemesi

5.5 inçlik Full HD IPS ekranı bulunan Kaan N1 telefonunun darbelere karşı dayanıklı olması oldukça dikkat çekici. Kaan N1 telefonunda kullanılan Dragontrail özelliği ekranın çizilmelere karşı ve darbelere karşı son derece dayanıklı olduğunu göstermektedir. Telefonda tercih edilen metal kasasının da aynı zamanda darbelere karşı son derece dayanıklı olması dikkat çeken özellikleri arasında gelmektedir.

Telefonun arka yüzünü detaylı bir şekilde incelediğiz zaman ilk dikkat çeken özelliği arka yüzde bulunan geniş kamerası oluyor. Geniş bir kameranın tam altında bulunan Led flaşı özellikle gece çekimlerinde son derece başarılı fotoğraflar çekmenize yardımcı olacaktır. Led flaşın hemen altında bulunan parmak izi okuyucu sensörü de bu telefona farklı bir hava katmaktadır. Telefonun sağ tarafında kullanılan tuşlar ses açma ve kapama tuşu olurken bu tuşların hemen altında güç tuşu yer almaktadır. Sol tarafta bulunan yerde ise telefonunuzun SİM kart yuvası yer almaktadır. SİM kart yuvasını çıkartmak için size verilen özel aparatı kullanmanız gerekecektir. Üst kısımda 3.5 mm jak girişi bulunmaktadır.

 7.3 mm kalınlığında bulunan bu telefonun 154.5 mm uzunluğu bulunmaktadır. Genişliği ise 76.8 mm olarak dikkat çekmektedir.

Android 7.0 ‘a güncellenebilir(Mevcut Android Marshmallow) olan bu telefonun 32 GB dahili depolama alanı ve 3GB Ram’ı bulunmaktadır. SD kart desteği ile 128 GB’a kadar arta hafıza kullanıcılarına sunulmaktadır.CPU Frekansı 2.0 GHz olan telefonun 13 MP çözünürlükte yer alan arka kamerasının oldukça başarılı fotoğraflar çektiğini belirtmek istiyoruz. Yapılan testlerden sonra özellikle gündüz çekimlerinde son derece başarılı resimler ve videolar çekmesi telefonun kamera özelliğinin gayet başarılı olduğunu gözler önüne sermektedir. Selfie kamerası 8 MP olan bu telefonun 88 derecelik ön kamera açısı gayet başarılı.

Batarya konusunda 3000 mAh gücünde batarya tercih eden Kaan N1 telefonu fiyatına ve özeliklerine göre gayet başarılı bir telefon olma özelliğini bünyesinde taşımaktadır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.