Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder? Kadınların Hoşlanacağı Şeyler

0

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder? Kadınların Hoşlanacağı Şeyler

Karşı cinste iç güzellik kadar dış güzellik de önemlidir. Ama bu ikisinin bir kesişim kümesi var. Davranışlar, hal ve hareketler. Davranışlara iç güzelliğin dışa vurumu da diyebiliriz. Peki kadınlar bir erkekte en çok hangi davranışlara dikkat eder? Hangi davranışlardan etkilenir? Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder? Kadınların Hoşlanacağı Şeyler Nelerdir? Kadınların hoşlandığı erkek davranışları nelerdir? Kadınların Hoşlacanacağı Erkek Tipleri Nelerdir ? Kızların Hoşlandığı Erkek Davranışları Nelerdir? bu soruların cevabına bir bakalım.Hazırsak kadınlar erkeklerde nelere dikkat eder madde madde yazalım.

Kadınlar Erkeklerde Nelere Dikkat Eder ?

Yardımseverlik

Yardımlaşma her insan doğasında olması gereken bir özelliktir.Dolayısıyla bir kadının da yardımsever bir erkek hoşuna gider. Diğer insanlara karşı tutumunuz, iyi insan olmanız önemlidir. Örneğin, yolda kalmış bir araç gördüğünüzde durup yardım etmeniz, alışveriş yaparken üst rafa uzanamayan birine istediği şeyi vermeniz, atm sırasında yardıma ihtiyacı olan yaşlı birine yardım etmeniz, kadının gözünde “iyi insan” statüsünde olmanızı sağlar. Onu etkilersiniz.

Anne yerine koyma

Hiçbir erkek bi kadını annesinin yerine koyamaz ama anneniz ile sevgilinizin beğendiğiniz ortak yönü varsa bunu sevgilinize söylemekten çekinmeyin. “Annem gibi şefkatlisin, beni annem kadar önemsiyorsun.” gibi…
Çünkü her kadın potansiyel anne adayıdır ve fizyolojik olarak annelik içgüdüleri ile dünyaya gelmiştir. Bu yüzden anneniz ile aynı kefeye koyulması hoşuna gidebilir.

Kibarlık

Bir kadın, bir erkeğin yalnızca kendisine karşı nazik olmasını istemez. Çevresine karşı da ne kadar nazik olduğuna dikkat eder. Örneğin adres soran birine verdiği cevapta konuşma üslubu, kurduğu cümleler hatta kullandığı kelimeler bile kişinin ne kadar kibar olduğu hakkında bilgi verebilir. Kibarlık her zaman insana artı katan özelliklerdendir.

Göz kırpma

kadınlar erkeklerne nelere dikkat eder

Klasik ama etkileyici bir davranış, göz kırpmak . Çoğu kadın göz kırpma olayını sempatik bulduğunu söyler. Tabi zamanını ve yerini kollamak lazım. Kalabalık bir ortamda göz göze geldiğinizde selam vermek amaçlı göz kırpılabilir.

Saçını kulağının arkasına atma

Klasik ama etkileyici bir davranış daha. Sevgilinizle konuşurken saçını yavaşça kulağının arkasına atabilirsiniz… Bu klasik ve etkileyici davranışların devamına gözyaşı silme de eklenebilir. Duygusal bir anda sevgilinizin yanağına düşen gözyaşını baş parmağınızla nazikçe silmeniz onun hoşuna gidecektir.

Mizah anlayışı

Kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır lafını mutlaka duymuşsunuzdur.Kadınlar erkeklerde nelere dikkat eder sorusunun en önemli cevaplarından biri burada. Bu çoğu kadın için geçerli bir cümledir. Sizinle birlikteyken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmek bir kadına cazip gelebilir. Ve espri yapmak zeka gerektiren bir iştir. Yapılan espri zeka ile bağdaştırılır. “Komik ve mizah anlayışı kaliteli bir erkek, zeki erkektir” bağlantısı kurulduğu için bir taşta iki kuş vurma mantığı güdülebilir.

Değer verme

Cinsiyet farketmeksizin bir insan değerli olduğunu hissettiğinde mutlu olur. Kadınlar yaradılış fıtratı gereği daha duygusal olduğu için bu durum kadınlarda biraz daha ağır basabilir. Sevgiliye değer vermek her konuda olabilir. Hasta olduğunda çorba yapmak ya da tavsiye vermek, aile ve iş hayatının nasıl olduğunu sorup ilgilenmek, morali bozuk olduğunda modunu yükseltmek için çabalamak, uğraştığı bir işin akıbetini sorup yardımcı olmak gibi küçük ya da büyük ilgiler sevgilinize değer verdiğinizi hissettirir.

Mutlu olduğunu hissettirme

Kadınlar erkeklerde nelere dikkat eder sorusunun en önemli etkenlerinden biridir bu.Sevgilinizle vakit geçirirken mutluysanız bunu rahatlıkla dile getirebilirsiniz. Yanınızdayken sizin mutlu olmanız onu da mutlu edecektir.

Konuşma tarzı

Diksiyonu düzgün kibar beyler her zaman bir adım öndedir ama bunun aşırısı can sıkıcı olabilir. Günlük yaşamda kaba olmadan samimi cümleler kurmak en doğrusu olsa gerek. Bir büyüğü ile konuşurken saygılı, bir çocuk ile konuşurken sevgi yumağı olabilmek, biraz maskülen biraz da kibar olmak…
Denge çok önemli efendim denge çok önemli…

İltifat

kızların hoşlandığı erkek davranışları

Hangi kadın iltifattan hoşlanmaz ki? Kimi kadınlar romantizmden hoşlanmaz ama her kadının beğenilmek hoşuna gider. Dolayısıyla kendisine iltifat eden erkek de hoşuna gider. Biraz da iltifat konusunda yaratıcı ve yetenekliyseniz bir kadını etkilemek konusunda başarılısınız diyebiliriz.

Hediye

kızların hoşlandığı erkek davranışları

Kimi kadın pahalı hediyelerden kimi de anlamlı hediyelerden hoşlanır. Önemli olan hediye almış için almak değil onu mutlu etmek için almaktır. Bir kadın (ufak bir hediye de olsa) “görünce aklıma sen geldin aldım ” hediyesine bayılır. Çünkü bu sana değer veriyorum, minik ayrıntılarda dahi aklımın bir ucunda sen varsın anlamına gelir.

Not : Kadınlar erkeklerde nelere dikkat eder yazısındaki maddeler  genelleme olarak ipuçlarıdır, herkes aynı şeyden etkilenir diye bir şey yok 🙂


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.