Kahvenin Cilde Faydaları Neler, Kahve ile Cilt Bakımı

0

Kahvenin cilde olan faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle de kahve cilde en fazla uygulanan uygulamalar arasında yerini alır. Kahve cilt bakımında uzun yıllardır kullanılan bir malzemedir, cildi canlandırır, pürüzsüz parlak bir görünüm sağlar. Yazımızda kahvenin cilde faydaları ve kahve ile cilt bakımı önerileri sizleri bekliyor..

Kahvenin Cilde Faydaları Neler, Kahve ile Cilt Bakımı

Kahvenin Cilde Faydaları : Şişkin görünümü azaltır

Kahvenin cilde uygulanması durumunda cildin alt kısmında bulunan kan damarlarında şişkinlik şeklindeki sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Aynı zaman da gözaltında bulunan şişkinliğin alınmasını sağlayan kafein olur.

Kahvenin Cilde Faydaları Neler, Kahve ile Cilt Bakımı
Kahvenin Cilde Faydaları Neler, Kahve ile Cilt Bakımı

Kafein aynı zaman da kişinin uyanmasına da yardımcı olan bir durumdur. Kişilerin aşırı tuz ya da baharat tüketmeleri durumunda su deri altında tutulur. Bunun nedeni ise tuz ve baharat tüketimidir. Kahve ise kişiye enerji vermeye yardımcı olur.

Kahvenin Cilde Faydaları : Cildi Canlandırır

Kahve hem cildin canlanmasına hem de sizin günü enerjik geçirmenize yardımcı olur. Cilt çok daha renkli ve ışıltılı bir görünüme sahip olur. Kahve tüketilmesi durumunda vücutta dolaşım hızında bir artış meydana gelir.

kahvenin cilde faydaları neler
kahvenin cilde faydaları neler

Kahve maskesinin yapılması durumunda ve kahve peeling uygulanması durumunda cildin dolaşım hızında bir artış meydana gelir. Kahvenin peeling şeklinde masaj yapılarak uygulanması durumunda kan akışında bir artma meydana gelir.

Aynı zaman da ciltte bulunan hücrelerde beslenmiş olur. Doku kısımlarında bulunan fazla sıvı da bu yöntem ile dışarı atılır. Bu sayede ciltte bir enerji kazanır. Ancak kahve telvesinin direk olarak cilde uygulanması durumunda ters bir etki meydana gelebilir. Bunun nedeni ise telve parçalarının cilde temas etmesi durumunda cildin üst tabakasında bir çizilmeye neden olabilir. Bu nedenle dikkatli davranılması gerekir.

Kahvenin Cilde Faydaları : Pürüzsüz bir cilt sağlar

Kahve telvesi ile elde edilen peeling içerisinde bulunan kafein sayesinde canlılık ve enerji kazanır. Aynı zaman da cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olarak ölü derilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt ölü derilerinden temizlenerek taze bir görünüm kazanır.

kahve ile cilt bakımı nasıl yapılır
kahve ile cilt bakımı nasıl yapılır

Uygulama sırasında çok bastırmamak gerekir dairesel hareketler çizerek peeling uygulamasının yerine getirilmesi gerekir. Bu nedenle kahve ile peeling yapılmalıdır. Cilt içerisinde bulundurduğu bütün kirlerden de rahatlıkla temizlenmiş ve arınmış olur. Temizlenmiş olan ciltte yenilenmiş, ışıltı kazanmış ve taze bir görünüme kavuşur.

Doğal Highlight

Kahve çekirdeğinin cilde uygulanması durumunda ciltte aydınlanma meydana gelir. Aynı zaman da ciltte bulunan leke görünümü azalmış olur. Cilt üzerinde bulunan koyu lekelerin ve ciltte meydana gelen renk eşitsizliğiniz ortadan kalkmasına yardımcı olur.

kahve maskesi nasıl yapılır
kahve maskesi nasıl yapılır

Cilt üzerine uygulanacak olan kahve maskesi sayesinde kan dolaşımında hızlanma meydana gelir. Aynı zaman da cildin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kahve telvesi aynı zaman da cilt tonunda eşitlenmenin sağlanmasına da yardımcı olur. Düzenli bir şekilde kullanılması durumunda çok daha güzel ve sağlıklı bir cildin meydana gelmesine yardımcı olur.

Kahvenin Kanıtlanmayan Faydaları

Kahve yaşlılık karşıtı aynı zamanda da cildin sıkılaşmasına yardımcı olan bir yönünün olduğu söylenir. Aynı zaman da kahve selülit bakımlarında da kullanılan bir yöntemdir. Kahve bir çok konuda oldukça fayda sağlar.

kahvenin cilde yararları neler
kahvenin cilde yararları neler

Ancak bunlar kanıtlanmış olan faydaları arasında değildir. Cilt bakımı konusunda ise kanıtlanmış olan etkilerinin bulunması ve gözle görülür bir etki yaratması nedeni ile oldukça sevilen ürünler arasında yerini almayı başarmış olan bir üründür.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.