Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj İpuçları 2021

0

Kahverengi gözlü kızlar güzel ve çekici görünümleriyle her zaman şaşırtırlar. Saç rengi aynı zamanda siyah, kestane, parlak kırmızı ve platin iken, bu kadınların görünümü her zaman parlak ve çekici olur. Sizler için hayatı kolaylaştırmak için, kahverengi göz makyajında ​​hangi gölge tonlarının en iyi kullanıldığını ve ela gözler için en uygun makyaj türlerinin ayrıntılarını analiz edeceğiz. İşte kahverengi gözler için doğal makyaj ipuçları ve göz makyajı önerileri..

Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj İpuçları 2021

Kahverengi Gözler İçin Göz Rengi Paleti

Favori renk tekerleğimize bakarsak, gözlerin kahverengi renginin (koyu kahverengi) turuncu bir ton olduğunu görüyoruz. Çeşitli renk kombinasyon yöntemlerini kullanarak, kahverengi gözler için doğal makyaja uygun olan aşağıdaki tonları vurgulayabiliriz:

Kahverengi gözler için makyaj önerileri 2021
Kahverengi gözler için makyaj önerileri 2021
  • Kahverengi, bej, bakır, açık kahverengi – bu renkler doğal makyaj için uygundur, görünümü daha hafif ve sakinleştirir.
  • Kum, altın, hemen- hemen tüm sarı ve turuncu tonları, gündüz veya akşam makyajları için ideal temel gölgelerdir.
  • Mavi, masmavi, su ve mavinin tüm tonları – gözlerin rengini vurgulamak ve onları daha etkileyici yapmak istediğinizde bu gölgeleri kullanın.
  • Mor, yeşil ve koyu kahverengi- birlikte makyajda kullanılabilir; kırmızı ve pembe tonlar daha sakin renkler ve astar ile seyreltilmelidir, aksi takdirde “gözyaşı- lekeli göz” oluşturma riski vardır.
  • Kahverengi gözlerin ifade rengini daha az vurgulayan gri ve gümüş tonları unutmayın. Ancak tamamen parlak veya gri göz makyajının siyah ve koyu kahverengi gözlere uyacağını hatırlatmakta fayda var; yeşil-kahverengi, cevizli ve sarımsı bir renk ile çok fazla gümüş kullanmamak daha iyi.

Kahverengi Gözlü Esmerler İçin Makyaj

Esmerler, kahverengi gözlere sahip doğal sarışınlardan biraz daha şanslılar; zıtlıklarının daha parlak ve doygun görüntülere sahip olması gerekiyor. Bu durumda, makyaj yapmak için çok fazla ileri giden esmerler, çok iddialı ve kaba görünme riskine düşerler.

Kahverengi gözler için makyaj ipuçları 2021
Kahverengi gözler için makyaj ipuçları 2021

Ayrıca, sadece göz makyajındaki doygunluğu değil, bütün makyajı da takip ettiğinizden emin olun. Bu nedenle, örneğin, günlük makyaj için, gözlere odaklanırsanız, dudakları pastel yapın ve bunun tersi de geçerlidir.

kahverengi gözlü esmerler için makyaj önerileri 2021
kahverengi gözlü esmerler için makyaj önerileri 2021

Kahverengi Gözlü Sarışınlar İçin Makyaj

Kahverengi gözlü sarışınlar iki türe ayrılabilir: kontrast görünümlü ve düşük kontrast görünümlü. İlk tip, çok açık renkli saçların yardımıyla gözleri de dâhil etmek üzere yüz özelliklerini daha da vurgulayan platin ve parlak sarışınlar içindir. Bu durumda, katı bir ofis tarzından bahsediyorsak, bu kontrastı arttırmak veya nötr bir makyajla sürdürmek daha iyidir.

Kahverengi Gözlü Sarışınlar İçin Makyaj
Kahverengi Gözlü Sarışınlar İçin Makyaj

Kontrastsız tip, doğal sarışın tonlarındaki (buğday, bal, bronz, vb.) kızları içerir, böylece gözler ve dudaklar, saç ve derinin tek tip bir fonunda kaybolabilirler. Bu, özelliklere festival ve akşam makyajlarında, gözler ve elmacık kemiklerini vurgulamak için sarışınlar her zaman daha iyidir.

Kahverengi Gözler İçin Oklarla Makyaj

Oklarla makyaj yapmak, hızlı bir şekilde bir araya gelmeniz ve makyajdaki gözleri vurgulamanız gerektiğinde evrensel bir sihirli değnektir. Önceden aydınlatılan konuyu atlayarak okları nasıl çizeceğinizi öğrenin.

kahverengi gözler için doğal makyaj 2021
kahverengi gözler için doğal makyaj 2021

Mor Gölgeli Kahverengi Gözler İçin Makyaj

Düzgün uygulanması, mor ve kırmızı göz farı kahverengi gözlerin makyajında ​​uyulması gereken temel kural, kirpik konturunun bir göz kalemi ile lekelenmesi gerekir, aksi takdirde gözler çizik görünecektir. Ayrıca alt göz kapağında mor ve pembe gölgeler kullanılması önerilmez.

Yeşil Gölgeli Kahverengi Gözler İçin Makyaj

Burada kahverengi gözlü tam olarak ortaya çıkabilir, çünkü paletin en parlak tonlarını kullanabilirsiniz. Yeşil, monoton bir baz olarak kullanılan mavi ve mor ile kombine edilebilir, Dumansı Buz kahverengi veya siyah ile birlikte kullanılır.

Makyajda yeşili kullanmanın bir başka ilginç seçeneği de kahverengi gözler – bir göz kalemi veya jel kalemi kullanarak küçük vurgular yapıla bilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.