Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021

0

Ehh ne de olsa çoğumuz birer çift kahverengi gözlere sahibiz. Bizde oturduk kahverengi gözler için makyaj önerilerini araştırmaya, uygulamaya ve yazmaya karar verdik. Öncelikle kahverengi gözlere far seçimlerini tavsiyeler haline getirdik. Merak etmeyin her birini uyguladık ve güzelliğini gerçekledikten sonra sizlerin huzuruna çıkartmaya karar verdik. Kahverengi gözlerin kullanabileceği en popüler 5 far rengini sıralayarak başlayalım.

Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021

Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021
Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021

Mavi Renk Farlar

Özellikle duman makyajı modelleri için bir numara olan mavi ton farlar kahverengi gözlerde apayrı bir güzellik için uygun zemini hazırlıyor. Doğal tonlar ile mavi tonları bir araya getirerek harika bir dumanlı göz makyajı ortaya çıkartabilirsiniz.

Biz bu renklerdeki dumanlı göz makyajımızı Loreal Paris kozmetik markasına ait La Petite Far paletindeki Stylist rengini kullanmayı tercih ettik. Sen senin zevkine ve cilt tipine uygun bir far paleti seçebilirsin. Bu paletteki kahve ve mavi renkleri karıştırdık ve son aşamada ise şeftali tonlarındaki bir allık kullanarak dumanlı göz makyajımızı tamamladık.

Bakır Renklerinde Far

Cilt tonunuz ne olursa olsun bakır tonlarındaki farları tercih edebilirsiniz. Biz bu farı kullanırken şeftali tonları ile karıştırmayı tercih ettik. Kahverengi gözler için muhteşem bir renk cümbüşü olurken öyle zarif bir görüntü ortaya çıktı ki biz bile şaşırdık.

Günlük makyaj modellerinizde harika bir kontrast elde edebilirsiniz. Bu tonların karışımı gözlerin daha belirgin olmasında da ayrı bir vazife gördü diyebiliriz. Bakır tonlarındaki far uygulamamızda Loreal Paris’in Cherry My Chery far paletini kullandık. Sen neyi tercih edersin bilemeyiz artık.

Yeşil Ton Far Uygulamaları

Kahverengi gözler için önerdiğimiz far renklerinden biri daha Yeşil.. Göz renklerinin daha canlı görünmesine yardımcı olurken daha vurgulu daha belirgin bakışlara da hizmet edebilmektedir. Dumanlı makyaj modellerinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Zümrüt yeşili bir far ile Kahverengi farı karıştırarak kullandığınızda ortaya harika bir dumanlı göz makyajı ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz. Yeşil tonlarının baskın geldiği bu far uygulamamızda bizler Loreal Paris’in La Petite Palettesinden yararlandık.

Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021
Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021

Altın Tonlarındaki Far Makyajı

Kahverengi gözler için yazdığımız far tavsiyelerimizin sonuna doğru gelirken Altın tonlarına hakim farların kahverengi gözlerde çok güzel durduğunu belirtmek isteriz. Dilerseniz koyu kahverengi far ile birleştirerek daha da sadeleştirebilirsiniz. Biz kahverengi ve altın tonlarını birleştirirken Loreal Paris’in Glitter Stardust far paletini seçtik.

Füme Tonları Far Uygulaması

Füme rengi farlar ile kahverengi gözlerde uygulanacak harika bir dumanlı makyajı tamamlamanız çok daha kolay olacaktır. Zaten bu senenin en moda renklerinden olan Füme’yi makyaj modellerinde sıklıkla görebilirsiniz.

Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021
Kahverengi Gözlere Far Önerileri 2021

Tüm dikkatlerin gözlerinizde buluşmasını isterseniz füme ton farlarınızı uyguladıktan sonra kirpik diplerinize beyaz kalem bile çekebilirsiniz. Bu kombin ile gözlerinizin daha iri görünmesine de yardımcı olmuş olursunuz. Füme far uygulaması yaparken Loreal Paris’in Palette Fetishist serisini kullanmayı tercih ettik.

Mor Tonlarında Far Örnekleri

Kahverengi gözlü iseniz, hafif kızıl saç renginiz var ise ya da kahverengi, açık kestane tonlarında saçlarınız var ise mor farlar tam size göre diyebiliriz. Göz makyajı yaparken daha parlak bir renk tercih etmek isterseniz de kullanabilirsiniz.

Mor ile soğuk pembe renklerinin karışımı ile harika bir göz makyajını elde etmeniz mümkündür. Bu far renklerini özellikle parti ve gece makyajı modellerinde tercih etmelisiniz. Gündüz makyajı için biraz fazla iddialı olabilir. Mor tonlarındaki far uygulamasını Loreal Paris Much Love Paleti ile yaptık. Siz hangi paleti seçersiniz orası sizin zevkinize kalmış.

Yazımızın sonuna gelirken daha hacimli ve daha kıvrık kirpikler için bir maskara önerisi sunmak istiyoruz. Loreal Paris’in yeni çıkartmış olduğu Lifting Unlimited ile kirpiklerinizin daha kıvrık olmasını sağlayabilirsiniz.

Maskara dan önce kirpik bakım serumlarından birini uygulamanızı öneriyoruz. Serumun kirpikler tarafından tamamen emildiğinden emin olduktan sonra kirpik kıvırıcınızı ve hemen ardından bu maskarayı uyguladığınız takdirde kirpiklerinizin iki kat uzun ve iki kat daha kıvrık olduğunu gözlemleyebileceksiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.