Kampa Giderken Alınması Gereken Malzemeler – Eşyalar

0

Kampa Giderken Alınması Gereken Malzemeler – Eşyalar

Çok eğlenceli bir aktivite olan kamp yapmak her insanın isteyebileceği bir şey.Peki kampa giderken yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Kampa Giderken Yanımıza Almamız Gerekenler Nelerdir?

Kampa Giderken Alınması Gereken Malzemeler

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda kampa giderken alınması gereken şeyler dediğimizde akla gelen çadır, mat, tulum vb dışında detayları vereceğim. Öncelikle kıyafetlerden başlıyorum. Hava durumuna göre yeterli sayıda t-shirt ve sweatshirt, eşofman altı, tayt, içlik, çamaşır, fazlaca çorap, şapka, eğer akşam soğuk olacaksa mont ve şal, battaniye yanımıza almalıyız.

Şimdi genel hatlarıyla ihtiyacımız olan şeylerden bahsedeceğim. Lamba, powerbank, eğer varsa kamp-piknik tüpü, ateş yakmak için jel, çadır pollerinde herhangi bir talihsizlik yaşarsak diye bant veya sağlam ip ve ilk yardım ekipmanları(yara bandı vb) ve ihtiyaç(peçete vb) gibi malzemelere ihtiyacımız var.

Gelelim yeme-içme kısmına. Yemek yemek için malzemelerimiz çatal bıçak vb başa yazıyoruz.Besin olarak özellikle karbonhidrat ve proteini yüksek olan besinler almaya özen göstermeliyiz. Çok fazla yiyecek taşımak yerine az olup doyurucu olan yiyecekler almalıyız. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Ekmek, konserve barbunya, ton balığı, meyve, meyve suyu-kola-fanta, su, patates, kahvaltılık şeyler, sucuk. İsteğe göre bu liste tabiki de uzatılabilir. Mesela marshmellow gibi zevke hitap eden şeyleri listeye ekleyebiliriz.

Ana kamp listesi dışında genel bi liste hazırlamaya çalıştık bu sadece bir örnektir eksikleri olabilir.Umarım kamp herkes için severek yaptığı bir nefes alma molası olur.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.